Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

6 tipů, jak si zlepšit den

Dub 1729 Autor: Kateřina Hadvigová

Stalo se vám někdy, že jste měla den Blbec? Že od rána se nic nedařilo, na co jste sáhla, to se pokazilo, autobus ujel před nosem, nebo ač jste chtěla, tak úsměv ne a ne vyloudit.   Každý den „něco“. Někdy už od rána, někdy za to může šéf nebo okolnosti. Proto se vám budou hodit naše tipy. Je totiž dobré vědět, jak dostat dobrou náladu. A proč ne hned od rána, když ránem to celé začíná.

 

Žijte podle sebe.

Pokud se dokážete ráno na chvíli zastavit, ideálně se svým diářem, pak vězte, že stres nebude mít šanci. A navíc se i nasnídáte. Projděte si, zda opravdu jste zrovna dnes schopna toho tolik stihnout. Nestresujte se jen proto, že jste měla slabou ambiciózní chvilku. Třeba takový déšť nebo PMS může naprosto změnit vaše včerejší plány. Ráno si v klidu sedněte a projděte si, co vás čeká. Nebojte se zavolat a přeorganizovat nebo zrušit cokoliv, co vás začne stresovat. Vždyť zítra je také den.

K tomu, abyste si vykouzlila úsměv na tváři, dobrý pocit nebo radost, nemusíte investovat žádné peníze. Udělejte třeba dobrý skutek. Je to jednoduché a je jen na vás, kdy a kde. Neznamená to ale, že máte posílat peníze charitám nebo jimi plnit čepice žebrákům. Vidíte, jak se malá paní na špičkách snaží sundat zboží z regálu, který je vysoko? Podejte jí to. Nabídněte se, že sousedce pomůžete s nákupní taškou k ní před byt nebo pomozte přejít pomalu jdoucímu důchodci. Vyvenčete psa kamarádce nebo zabalte zbytek večeře a dejte to k popelnici bezdomovcům. Je to jen na vás. Navíc odpoutáte pozornost od sebe a zaměříte se na někoho jiného. Třeba zjistíte, že ty vaše problémy nejsou tak velké. A ten pocit, když uděláte něco málo víc, než děláte každý den, ten je k nepopsání.

Přivolejte si radost teď hned.

Relaxace zajistí dostatečnou kapacitu pro mozek. Vždyť jen co vykročíme ráno z domu, valí se na nás hory informací, povinností a úkolů. Odpočinek nám pak přijde jako promarněný čas, ve kterém jsme mohli stihnout spoustu věcí. Opak je ale pravdou a za to vám poděkuje nejen mozek, ale i nervy. Neuvěříte, jak moc vaší hlavě prospěje pouhé počítání kamínků po cestě, procházka zelení, nebo soustředění se na to, kolik různých ptáků slyšíte. Určitě by vám také v kabelce neměla chybět bio toaletní voda Radost. Obsahuje unikátní kombinaci Bachových květů a spolu s vůní Verbeny, bergamotu na dřevitém základě okamžitě dodává radostného ducha, posiluje lásku k životu a navrací energii.

Jezte ukázkově.

„Správný stravovací režim je důležitý pro to, abyste měli dostatek energie, fyzické i duševní vyrovnanosti a zajistili si dobrou náladu a vnitřní spokojenost,“ říká Romana Kotěrová, výživová poradkyně z Centra Zdraví a dodává: „Díky správně nastavenému stravovacímu režimu ve spojení s pohybem se začne upravovat také tělesná hmotnost a vy začnete být spokojeni sami se sebou.

Jaké jsou základní principy zdravého stravování?

  • Jezte v pěti až šesti denních porcích.
  • Snídejte do hodiny po probuzení. Začnou pracovat střeva a vy nastartujete metabolismus.
  • Nevynechávejte dopolední ani odpolední svačinu. Udržují vyrovnanou hladinu krevního cukru a také nepřijde hlad a chutě na nevhodné potraviny.
  • Největší jídlo dne je oběd. Salát s masem je prima, ale nezapomínejte na vlákninu.
  • Večeři nejezte po 19. hodině a po 20. hodině se vyhýbejte sacharidům.
  • Chodíte spát pozdě a jste večer hladoví? Jezte nejpozději 1,5 h před spaním třeba bílkoviny, zeleninu nebo kombinaci těchto. Rozhodně ne sacharidy – nejen, že se ukládají do tukových zásob, ale ještě k tomu budete mít ráno oteklé oči.

Za radost mohou hormony.

Naši emoční stránku nepříznivě ovlivňují výkyvy hladin hormonů. Tyto výkyvy způsobují emoční problémy, deprese, výkyvy nálad, nespavost atd. To potvrzuje i terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie Jana Černotová: „Pokles hladin estrogenu a progesteronu nejen, že vede k negativnímu emočnímu rozpoložení, sklíčenosti, smutku, apatii a depresi, ale také ovlivní naši paměť, poznávací funkce a schopnost přizpůsobovat se.“

A právě Hormonální jógová terapie obnovuje a zvyšuje tvorbu hormonů. „Jedná se o cvičení, které můžete praktikovat doma. Dodá vám chybějící energii, což se projeví nejen na vašem fyzickém i mentálním výkonu a paměti, ale i psychické odolnosti,“ říká terapeutka a dodává: „Navíc se díky koncentračním technikám naučíte, jak na stres. Soustředěním pozornosti zlepšíte svoji paměť i pracovní výkon, a nebudete propadat panice, že nic nestíháte. To určitě vyloudí úsměv na tváři. Protože však terapeutické účinky jsou velmi silné, vyžadují techniky znalou instruktáž a odborné vedení. Dejte si proto pozor při výběru lektorky. Ta by měla mít certifikát přímo od zakladatelky HTJ Dinah Rodriguez.

Radost na papíře.

Pořiďte si malý zápisníček. Na první stranu si napište vše, co vás napadne, když řeknete radost. Věci, situace, přání…  Zapisujte si tam postupně všechno, co vám přes den udělalo radost. Mohou to být hesla, ale lepší je popsat si přesně, co vás rozradostnělo. Ideálně, když si situaci zapíšete hned, než zapomenete, proč vám vykouzlila úsměv na tváři. Je to totiž skvělá záležitost k odreagování myšlenek, když propadáte chmurám. Stačí zalistovat na pár stránkách a úsměv na tváři je zaručen! Jde přeci o vaše radostné pocity, které se vám pokaždé vybaví, jako kdyby to bylo včera. A možná vás překvapí, jak často máte radost, aniž si to uvědomujete.

Přestaňte hledat.

Jak se můžete radovat, když neustále něco hledáte? Proč nepoužijte pomocníky? Ušetří vám nervy i čas. Víte, že existují elektronické hledače klíčů? Existuje dokonce hledač 4v1 – s jedním ovladačem můžete najít až 4 věci, které nejčastěji hledáte. Při výběru je potřeba dát si pozor na dosah hledače, některé mají dosah i 30 m a fungují i přes podlahy a stěny. Pokud neumíte pískat dostatečně nahlas, dejte přednost raději takovému, kterého aktivujete tlesknutím nebo se samostatným ovladačem s tlačítkem.

Takové hledání odložených brýlí dovede také pěkně otrávit. Ostré vidění si žádá brýle a je jedno, zda vidíte špatně na dálku, na blízko nebo na střední vzdálenosti. Celý den přeostřujete, měníte dioptrie a své oči nejen, že namáháte, ale také neustále hledáte své brýle. A protože to vás trápí mnohem víc, zkuste kontaktní čočky Biotrue ONEday For Presbyopia, které nabízí celodenní komfort a ostré vidění na blízko, na střední vzdálenosti i do dálky.

A neustálé hledání čehosi v kabelce ukončí šikovný organizér. Desítky kapsiček, přihrádek a jiných vychytávek, díky nimž budete vědět, kam sáhnout a přestanete „lovit“. Pokud budete chtít změnit kabelku, jednoduše vyndáte organizér a celý ho dáte do nové kabelky a je to.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist