Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

5 kroků k dokonalé rekonstrukci

Bře 1708 Autor: Redakce

Konečně jste nastřádali cílovou částku na rekonstrukci bytu a teď nevíte, kde začít. Takovou situaci zažívá každý rok nejedna domácnost. Uspořádejte si myšlenky díky těmto pěti krokům na cestě k vysněnému bytu jako ze škatulky.

  1. Podlaha je základ

podlahyNež koupíte podlahovou krytinu, po které vám srdce zaplesá, zamyslete se nad tím, jak vlastně život ve vaší domácnosti vypadá. A jak bude vypadat za pět nebo deset let. Batolí se vám po bytě děti, běhají psi, nebo se domů chodíte jen vyspat? To všechno hraje svou roli. V prvních dvou příkladech určitě musíte podlahu uklízet častěji, a proto stojí za to investovat do pohodlí a zvolit nenáročný povrch.

Oblíbenou podlahovou krytinou už je pár let plovoucí podlaha. Vypadá krásně a jednoduše se udržuje, na druhou stranu se může velmi snadno poškodit. Proto ji rozhodně nepokládejte v kuchyni a v koupelně, kde je velká pravděpodobnost, že se na zem dostane voda. V těchto dvou místnostech je ideální zvolit linoleum, nebo dlažbu.

  1. Okna nenechávejte na posledním místě

Stará okna špatně těsní zvuk, vlhkost a snadno propouští cenné teplo. Proto rekonstrukci oken nikdy nedávejte na poslední místo. Nová okna od spolehlivého dodavatele vám také ušetří spoustu starostí s nepříjemnými plísněmi. Zároveň šetří energie, protože nepropouští tak snadno teplo ven.

  1. Barva stěn ovlivní celou domácnost

Výmalba pokoje

Vybírejte barvy a materiály velmi pečlivě. Obzvlášť pokud vás lákají výrazné odstíny. Ne vždy má záměr takový výsledek, jaký byste si přáli. Zkuste si barevnou stěnu načrtnout společně s vybavením, nebo ještě lépe, požádejte o radu interiérového architekta.

Čím dál oblíbenější jsou také různé výmalby pomocí vzorovaných válců, tapety, odhalené stěny, nebo napodobeniny cihel. Takový výrazný prvek ozvláštní prostor, i když jím vyzdobíte jen jednu stěnu.

  1. Rekonstruovat najednou, nebo postupně

Rozhodnutí, zda budete najednou rekonstruovat celý byt, nebo vyberete pár klíčových místností, jistě záleží na řadě podmínek. Ať už jsou to finance, nebo jiné vstupy či okolnosti. Určitě myslete na to, že rekonstrukce mohou trvat delší čas než je původní odhad, a tak je dobré vyřešit předem náhradní bydlení. To se týká zejména úprav kuchyně a koupelny.

kuchyne bila

  1. Kde hledat řemeslníky

Srovnejte nabídky jednotlivých firem. S tím vám pomůže server Poptávej.cz. Zadáte zde poptávku s popisem zakázky včetně jednotlivých specifikací do jednoduchého formuláře. Na jeho základě se vám ozve hned několik firem s nabídkou ušitou přímo na míru. Ušetří Vám spoustu času s vyhledáváním a obepisováním jednotlivých firem.

Vyplnění formuláře přitom zabere necelé tři minuty. Díky různým nabídkám si velmi rychle uděláte obrázek, jakou cestou se při rekonstrukci vydat. A pak už si vyberete jen tu, která je vám nejbližší.

rekonstrukce koupelny

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist