Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

3 jednoduché kroky, jak vytvořit jarní ráj na vašem balkoně

Bře 2231 Autor: Claudie Kornelová

Posezení na balkoně po práci nebo o víkendu při snídani je jednou z nejpříjemnějších aktivit vůbec. Taková snídaně mimo čtyři stěny dodá vašemu času zcela nový nádech a šmrnc. Zvláště, pokud na balkoně posnídáte se svými dětmi nebo se svým protějškem. Vytvořte si báječnou jarní atmosféru.

balkon

Připravte svůj balkon na jarní sezónu. Zdroj foto: Unsplash.com – Juli Kosolapova

Jarní úklid

Také patříte mezi ty, kteří nemají příliš v lásce uklízení? Dobře vám rozumíme, že to není právě nejzábavnější činnosti, avšak je potřeba se úklidu balkonu věnovat, zvláště po zimě. Za chladného počasí vám jistě nafoukalo na balkon listí, různé smetí. Možná se vám tam ubytovali ptáci nebo jiná zvěř. Proto balkon dobře zkontrolujte. Začnete-li tím nejhorším, zbytek již bude snazší. Chopte se smetáku, lopatky a následně kýble se saponátem a mopem.

Staré a rozbité květináče z loňska vyhoďte, ty ušpiněné pořádně vyčistěte. To, co nepotřebujete, dejte pryč. Vymeťte všechny pavučiny jak z květináčů, tak z nezakrytého nábytku. Vše očistěte od prachu. Pakliže jste na zimu nezakrývali židle a stůl, či jiný nábytek, otřete je vlhkým hadříkem. Ten vám pomůže i s odstraněním skvrn. Svoji perfektní práci odvede také vysavač, který vám práci usnadní a urychlí. Narazíte-li na odolné skvrny, které jdou hůře odstranit, použijte kartáč a silnější odstraňovač skvrn. Pokud jste nábytek na zimu zakryly, odkryjte ho.

balkon

Staré a rozbité květináče vyhoďte. Zdroj foto: Unsplash.com – Long (lTiga) Nguyen

Rostliny

Pro úplný začátek si pořiďte rostlinky, které jsou posli jara. Malé mrazuvzdorné rostliny jako jsou narcisy či hyacinty váš balkón prosvětlí, zkrášli a vám vyčarují lepší náladu. Pakliže hodláte letos na balkoně pěstovat vlastní zeleninu, je nejvyšší čas začít s plánováním toho, kde a co budete mít zasazené. Berte v úvahu především to, jakou zeleninu chcete pěstovat a kolik na ni máte místa. Dobré je si také všímat toho, kolik slunečního světla na váš balkon dopadá. Odrůdám jako jsou jahody a rajčata se totiž bohužel na stinných balkonech opravdu dařit nebude.

Bylo by také dobré zvážit, jaké odrůdy zeleniny a ovoce chcete pěstovat. Pro malé balkony jsou určitě vhodné odrůdy pěstované vertikálně. Ušetří vám mnoho místa.
Pro ušetření místa vám doporučujeme zaměřit se i na velikost květináčů. U malých balkonu volte spíše závěsné.

květiny

Pro ušetření místa volte také správnou velikost a umístění květináčů. Zdroj foto: Unsplash.com – Ramiro Pianarosa

Dekorace

Poslední fáze je opravdu zábavná. Týká se vytvoření celkové atmosféry na vašem balkoně. Židličkám dodejte měkké podsedáky, které vám zpříjemní i několikahodinové sezení, na stůl a na zem si dejte svíčky, přidejte lucerničky, klidně i závěsné lampiony. Velmi pěkně vypadají i girlandy. Váš balkon vás takto opět zve k lenošení. Pokud máte krytý balkon, můžete na jeho stěny zavěsit například háčkované lapače snů nebo třeba plakáty. Váš balkon se ještě tak více zútulní.

Pakliže hodláte v létě trávit i svůj pracovní čas na balkoně, zaměřte se také na patřičné zastínění. Ať již slunečníkem či pergolou. Dobře poslouží i plachta proti slunci.
Pomocí těchto kroků proměníte svůj balkon v osobní ráj, dokonalou odpočinkovou zónu. Čím dříve navíc začnete, tím déle si jej užijete. Na balkoně se také velmi dobře vyjímají různé sošky.

balkon

Zútulněte si svůj balkon pomocí různých dekorací, ať už se jedná o stoličky či osvětlení. Zdroj foto: Unsplash.com – Spacejoy

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist