Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vyzkoušené triky, jak se zbavit mravenců v domě

Dub 2102 Autor: Claudie Kornelová

Mravence v domě obvykle najdeme v podobě dlouhé pochodující kolonie, která se nejčastěji vyskytuje poblíž dřezu či venku na verandě blízko vchodových dveří. Mravenci jsou sice drobní, ale velmi vytrvalí domácí útočníci. Samozřejmě je můžeme zkusit setřít papírovou kuchyňskou utěrkou, nebo je spláchnout zahradní hadicí (pokud se nachází venku), abychom se jich zbavili. Toto řešení ale není permanentní a tak nebude dlouho trvat a objeví se znovu. My vám nyní poradíme osvědčené rady, jak se jich zbavíte jednou provždy.

mravenci

Zbavte se mravenců jednou provždy. Zdroj foto: Pixabay.com – Hans Braxmeier

Zbavit se trvale mravenců není nemožné a řešení nemusí vždy zahrnovat profesionální odborníky na hubení hmyzu či ostré chemikálie. Ve vaší domácnosti se již pravděpodobně nachází řada ekologicky bezpečných produktů vhodných pro domácí mazlíčky i děti, které můžete použít k odstranění těchto otravných škůdců.

Mátový olej

Mátový olej dokáže doslova zázraky. Kromě toho, že krásně voní vám také pomůže v boji proti tomuto otravnému hmyzu. Chcete-li ho použít jako odstrašující prostředek, smíchejte 2-3 polévkové lžíce mátového oleje s jedním litrem vody. Pomocí rozprašovače nastříkejte tuto směs všude, kde se mravenci obvykle vyskytují. Ujistěte se, že postříkáte úplně všechna zákoutí vašeho domu.

máta

Máta nejen krásně voní, ale pomáhá od škůdců. Zdroj foto: Pixabay.com – silviarita

Okurka

Bylo by velmi těžké objevit mravence, jak si vesele pochutnávají na okurce ve vaší kuchyni. Mravenci totiž tuto báječnou, křupavou zeleninu k smrti nesnáší. Umístěte několik slupek na místa, kde se nejčastěji vyskytují. Uvidíte, že se již nikdy neobjeví. Jakmile se zbavíte těchto malých otrapů, položte si dvě kolečka okurky na oči a zaslouženě relaxujte.

Med a Tetraboritan sodný (Borax)

Pro mravence je kombinace medu spolu s boraxem doslova smrtící lahůdkou. Smíchejte jednu polévkovou lžíci medu s jednou polévkovou lžící horké vody a nakonec vmíchejte jednu čajovou lžičku boraxu. Past vytvoříte tak, že na kus kartonu či například plechové víčko od jogurtu nanesete menší množství této pasty a poté ji položte poblíž místa výskytu mravenců. Po této chutné „svačince“ nepřežije ani jeden a vy budete mít klid.

med

Med v kombinaci s Boraxem je doslova smrtící lahůdka. Zdroj foto: Pixabay.com – Three-shots

Kajenský pepř a česnek

Mravenci, kteří se usadili na vaší zahradě tvoří jeden velký problém – mraveniště. Sprej vyrobený ze dvou čajových lžiček kajenského pepře spolu s několika rozmixovanými česnekovými hlavičkami je donutí, aby si našli domov někde jinde. Směs stříkejte hojně tam, kde se vyskytují nejvíce a pak už jen sledujte, jak mravenci mizí v dáli.

Jablečný ocet

Věděli jste, že mravenci používají pachy, díky kterým se mohou vzájemně sledovat ve své pochodové kolonii? Narušte jim ji pomocí jablečného octa. Vytvořte si sprej z jednoho dílu octa spolu s jedním dílem vody, důkladně promíchejte a aplikujte všude, kde se začne tvořit mravenčí „šňůra“. Aplikace opakujte, dokud se kolonie nepřestane objevovat.

jablečný ocet

Díky jablečnému octu uděláte mravenčí šňůře přítrž. Zdroj foto: Pixabay.com – wicherek

Skořice

Další věcí, kterou mravenci nesnáší je vůně a chuť skořice. Využijte jejich averze nasypáním špetky mleté skořice nebo umístěním několika skořicových tyčinek na místa, kde se často vyskytují. Nepoužívejte ji ale příliš mnoho, stačí jen mírné posypání.

Nikotin a voda

Mraveniště na vašem pozemku funguje jako mravenčí základna a pokyn pro to, aby zinscenovali útok na váš dům. Jedním z báječných způsobů, jak tomu zabránit je zaútočit na ně jako první s nikotinovou vodou. Stejný cigaretový tabák, který je tolik škodlivý pro lidské zdraví, dokáže okamžitě zlikvidovat celou pěchotu mravenců. Stačí, abyste přes noc namočili tabák do vody a tu poté nalili na mraveniště. Úspěch zaručen!

tabák

Namočte tabák přes noc do vody a druhý den ho nalijte na mraveniště. Zdroj foto: Pixabay.com – jan mesaros

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist