Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Víte o akci UKLIĎME SVĚT?

Dub 1512 Autor: Redakce

Jarní část kampaně Ukliďme svět! vrcholí. Jen na tento víkend je po České republice naplánováno více jak 40 úklidových akcí, nejvíce jich bude v Jihomoravském, Moravskoslezském a Středočeském kraji. Napříč dvěma kraji se bude čistit řeka Sázava. Záštitu mezinárodní kampani Ukliďme svět! udělil i ministr životního prostředí Richard Brabec. 

uklid trideni odpadUkliďme svět! (Clean Up the World!) je kampaň, v jejímž rámci organizují skupinky dobrovolníků na celém světě úklid svého okolí. Cílem je zbavit naší přírodu, parky, cesty, lesy, řeky a potoky, atp. odpadků, které tam nepatří.  Česko se pod koordinací Českého svazu ochránců přírody uklízí již 23. rokem. Ročně se akce zúčastní kolem 18 000 dobrovolníků.

Hlavní „nápor“ úklidových akcí se chystá právě nyní. Dávno už roztál sníh (alespoň na většině území, tedy pokud vůbec napadl) a pohozené odpadky ještě nestačila zakrýt zeleň. I nadcházející Den Země hraje v akci důležitou roli – mnoho škol a spolků ho slaví právě úklidem v rámci Ukliďme svět! Některé místní akce už mají svojí historii. Například údolí Karlického potoka v CHKO Český Kras se v tuto dobu uklízí už 20 roků.  Staré černé skládky sice už dávno zmizely, ale přesto zde motoristé, turisté i někteří místní „vytrvalci“ každoročně „odloží“ několik stovek kilogramů nepořádku. Podobné tradiční úklidy každým rokem pomáhají například Holáseckým jezerům v Brně, NPR Polanská niva v CHKO Poodří, okolí obcí v Ladově kraji a na mnoha dalších místech. Skutečně masivní úklidy proběhnou turistickým respektive vodáckým způsobem i v Krkonošském NP a na řece Sázavě. 

Připojte se

Přehled o těchto i dalších chystaných akcích je možné získat na uklidmesvet.cz. Dobrovolník zde má z čeho vybírat, další organizátoři místních úklidů zde mohou akci přihlásit. Všem se dostane pomoci od Českého svazu ochránců přírody.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist