Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Projekt Má Vlast 2012

Pro 1108 Autor: Komerční sdělení

Naši čtenáři si již zvykli, že krom radů a tipů pro kutily a zahrádkáře přinášíme také informace o zajímavých akcích. Rádi bychom Vás s předstihem informovali o super projektu, jehož výstava proběhne 12. května 2012 na Vyšehradě.

symbol kamenné srdce

Obsahem projektu Má vlast je každoroční slavnostní Setkávání krajů na Vyšehradě, spojené s putovní výstavou zvanou Má vlast. Slavnostní setkání krajů na pražském Vyšehradě je velkolepou vernisáží této výstavy. Putovní výstava a všechny expozice představují příkladné proměny zanedbaných míst v místa příjemná pro život. Kromě ukázek konkrétních výsledků ve zlepšení životního prostředí a jejich prezentace je veřejnou pochvalou autorům a inspirací pro ostatní. Dalším svým významem je to cesta k výchově a motivaci lidí formou pozitivních příkladů, inspirace pro ostatní k odpovědnému přístupu k místům, kde všichni žijeme. Také motivací k turistice po České republice.

Jedním z dalších cílů je posilování a šíření zodpovědnosti za čistou krajinu a krásná, příjemná i funkční sídla v široké spolupráci místních obyvatel i municipalit, spolků, partnerských organizací a odborníků. Je příležitostí k výměně zkušeností, společenských i kulturních zážitků, pracovní i prosté lidské vzájemnosti.

Prezentované uskutečněné proměny podněcují ve svém konečném důsledku kromě hmotných, funkčních i vizuálních změn vzrůst národního sebevědomí a lokálního patriotismu i vztah ke zvyšování počtu pracovních míst na venkově. Začátek toho je opravdu i tato prezentace dobrých příkladů a příkladů dobré praxe, spojená s putovní výstavou a významnými kulturními, společenskými a odbornými vztahy, které touto slavností prolínají.

Slavností setkávání krajů se poprvé uskutečnilo v roce 2009, ročník 2011 je 3. v pořadí. Výstavy se účastní všechny kraje, každý rok je jeden z nich oficiálním partnerem projektu. Záštitu nad akcí má již tradičně Stálá komise Senátu ČR pro rozvoj venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR a Asociace krajů. Slavnostní setkání krajů pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s. s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Mezi významnými spolupracujícími organizacemi patří zejména Spolek pro obnovu venkova, Folklorní sdružení ČR, Národní místní síť akčních skupin ČR, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Nadace Partnerství, muzea atd. Jak slavnost probíhá, se dozvíte v některém z následujících článků.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist