Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Plemena psů, která si báječně budou rozumět s vašimi dětmi

Zář 2112 Autor: Claudie Kornelová

Říká se, že nejlepší přítel člověka je pes. Správný pes je trpělivý, tolerantní a věrný. Ne každá rasa ale taková je. Přemýšlíte-li o novém čtyřnohém kamarádovi, který si bude rozumět s vašimi dětmi, přečtěte si tento článek a dozvíte se, se kterým plemenem rozhodně neuděláte chybu.

pes

Pořiďte si pejska, který si bude rozumět s vašimi dětmi. Zdroj foto: Pixabay.com – StephenCh

Zlatý retvívr

Zlatí retvívři jsou známí svojí milou a starostlivou povahou. Je jim dobře jak při odpočinku, tak při procházce či nejrůznějších hrách. Co se dětí týká, bývají velmi trpěliví. Stane-li se, že ratolest psa zatahá za ucho nebo ocas, zlatý retvívr se neožene. Pouze poodejde stranou nebo to bude jednoduše ignorovat. Proto patří k jednomu z nejvhodnějších psích plemen k dětem.

Labrador

Jsou velcí, plní energie a velmi přátelští k dětem, což z nich činí zcela ideálního mazlíčka do rodiny. Tato rasa se skvěle hodí do aktivních rodin, které tráví mnoho času venku. Labradoři milují házení míčků a rádi běhají. Proto, pokud i vaše dítě miluje pohyb, labrador je skvělou volbou.

labrador

Labradoři jsou velmi oblíbeným plemenem. Zdroj foto: Pixabay.com – Chiemsee2016

Kokršpaněl

Není snad lepšího psího mazlíčka pro citlivé a tiché děti, než je kokršpaněl. Má velice milou povahu, je klidný, miluje hlazení a drbání. Hodí se perfektně do městských bytů. Není totiž příliš nadšený z her, přetahování se o hračky a tak dále. Ocení proto spíše klidné prostředí a introvertní dítě.

Bígl

Sotva byste hledali hravější plemeno, než je bígl. Od přírody milují si hrát a jsou velice rozverní. Jestliže chcete mít doma rasu, která si rozumí s lidmi, a ještě více s dětmi, pak je bígl tou správnou volbou. Avšak pozor, je-li váš dům přes den prázdný, zvolte si jiné plemeno. Bígl by byl nešťastný.

bígl

Bígl má velmi rozvernou povahu. Zdroj foto: Pixabay.com – PublicDomainPictures

 

Irský setr

Miluje vaše rodina běhání či třeba házení frisbee? Pak se k vám irský setr vážně hodí. Tato rasa je plná energie, báječně se hodí k dětem, protože jsou velmi temperamentní a jsou výbornými rodinnými společníky. Velmi rádi si hrají s hračkami a míčky, takže o zábavu nouze vskutku nebude.

Francouzský buldoček

Buldočci byli vypěstovaní jako společenští psi. Mají proto velmi laskavou povahu. Jsou jedněmi z nejlepších plemen do rodin a zvlášť k dětem, které milují. Oplývají velkou trpělivostí, což se k dětem mnohdy opravdu hodí.

buldoček

Buldočci mají velmi trpělivou povahu. Zdroj foto: Pixabay.com – Kossi007

Boxer

Boxer bude vždy chránit ty, které miluje, proto jsou úžasnými společníky do rodiny. Mají opravdu mnoho energie a rádi si hrají, takže k dětem jsou naprosto ideální. Potřebují mnoho pohybu, jen pozor na horké letní dny. Mají sklon se přehřívat, proto je v létě šetřete.

Bišonek

Sladký, láskyplný a hravý, tak to je bišonek. Je fantastickým parťákem pro energické děti. Výborně se hodí do města, avšak musí mít dostatek pohybu. O bišoncích se říká, že jsou nejpřátelštějšími psy na planetě.

bišonek

Bišonek je výborný pro energické děti. Zdroj foto: Pixabay.com – fitzpatmr

Kolie

Kolie je neuvěřitelně inteligentním plemenem a mezi její nejoblíbenější aktivity patří trávit čas s dětmi, které opravdu miluje. Rychle se učí, je věrná svým pánům a chrání je. Vždyť se podívejte na Lassie.

Pudl

Máte doma alergické dítě a přemýšlíte o pořízení psího kamaráda? Potom zvažte pudla. Ačkoliv žádný pes není zcela hypoalergenní, pudlové se tomuto ideálu dost přibližují. Pudlíci jsou velmi chytří, dobře se trénují a snadno se přizpůsobují novým situacím. Jsou považováni za jedno z nejlepších psích plemen do rodiny.

pudl

Pudl je výbornou volbou, pokud má vše dítě alergii. Zdroj foto: Pixabay.com – chili71

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist