Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Okrasné jarní květiny, které z vaší zahrady udělají tu nejkrásnější oázu

Led 2226 Autor: Claudie Kornelová

Není nic radostnějšího než vidět opět po temné a dlouhé zimě vaši zahradu, rozkvetlou v plné kráse. Jaro se přiblíží rychlostí blesku, a tak je dobré být připravena. Představíme vám ty nejkrásnější jarní květiny, které se stanou skutečnou ozdobou vaší zahrady a promění ji v úplný ráj.

zahrada

Mějte na jaře krásně rozkvetlou zahrádku. Zdroj foto: Pixabay.com – Jill Wellington

Maceška

Tyto okouzlující květiny jsou k dostání v každém odstínu, od jasně žluté až po tmavě karmínovou. Nevadí jim chlad nebo dokonce i sníh, takže již na začátku jarní sezóny vás uchvátí nádhernými barvami. Macešky nemají rády teplo, a tak mají tendenci vyblednout, jakmile přijde léto. Umístěte je někam, kde budou mít slunce alespoň šest hodin denně. Můžete je zkombinovat ještě s ostatními květinami. Vytvoříte tak nádherný koberec nejrůzněji barevných květin.

maceška

Macešky mají různé barvy, takže zahrádku krásně oživí. Zdroj foto: Pixabay.com – Anelka

Narcis

Narcisy se svými veselými žlutými květy jsou jistým znamením příchodu jara. Jejich jasné, pohupující se hlavy mají mnoho různých výšek a forem, včetně jednoduchých a dvojitých květů. A chcete vědět, co je na tom úplně nejlepší? Hlodavci je nemají rádi, takže je méně pravděpodobné, že je vyhrabou na rozdíl od jiných jarních kvetoucích květin. Vyžadují slunce.

Primule

Primule jsou okouzlujícími trvalkami, které kvetou na jaře jako jedny z prvních. I když vypadají křehce, ve skutečnosti jsou extrémně odolné proti chladu. Existují stovky druhů petrklíčů, tak se poohlédněte po takovém, který ve vašem okolí přečká zimu. Tento typ květiny tolerovat polostín.

primule

Primule jsou okouzlujícími trvalkami. Zdroj foto: Pixabay.com – Peggychoucair

Iris

Kosatce, které přicházejí v mnoha různých formách a barvách, mají nápadné mečovité listy a dramaticky vypadající květy. Stávají se krásnou ozdobou okraje vaší zahrady. Jejich nespornou výhodou je, že se sami množí a vracejí se rok co rok. Nezasazujte je příliš hluboko, protože jejich oddenky musí být blízko povrchu. Kosatcům se bude dařit na plném slunci.

Tulipán

Tulipány se prodávají v mnoha barvách a tvarech, včetně více květů na jediném stonku a dvojitých. Obvykle se s nimi zachází jako s letničkami. Chutnají hlodavcům, takže pokud na vaší zahradě máte tento problém, zasaďte je do květináčů nebo pod méně delikátní cibuloviny, jako jsou narcisy. Tulipány si libují v plném slunečním svitu.

tulipán

Tulipány nesmí chybět na žádné zahrádce. Zdroj foto: Pixabay.com – Couleur

Orlíček

Neobvyklé květy a jemné lístky dělají z této trvalky na konci jara nezbytnost zahrady. Orlíčky jsou k dispozici v mnoha různých exoticky vyhlížejících formách a sytých barvách včetně růžové, fialové, korálové a červené. Daří se jim na částečném slunci a můžete si být jisti, že se stanou nádhernou ozdobou vaší zahrady nejen pro své barvy, ale i pro své něžné vzezření.

Modřenec

Modřenec je velmi drobnou rostlinkou, jehož cibulka se velmi rychle šíří v zemině, což vám může udělat radost v podobě hustého modrého koberce, na kterém se popasou i včely. Volit můžete i z bílého modřence. Jeho vůně připomíná dozrávání sladkých hroznů. Nejlépe uděláte, vysadíte-li je tam, kam svítí slunce.

modřenec

Modřenec připomíná svým vzhledem hrozny. Zdroj foto: Pixabay.com – PublicDomainPictures

Hledík

Tato odolná letnička se dodává ve všech odstínech, od pastelových až po temné barvy. Nevadí jí chlad, proto je dobrou volbou pro vaši jarní zahradu. Vzpřímené klasy hledíku pokvetou až do silného mrazu. Zasaďte hledík tam, kam se opírá slunce alespoň šest hodin denně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Okrasné jarní květiny, které z vaší zahrady udělají tu nejkrásnější oázu
  • Blanka 1.5.2022 (16:15)

    Existuje prosim jarni kyticka ¨hnojnik¨,
    bily drobny strapaty kvet, podobny chrpe
    list zavinuty po cele delce stonku

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist