Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Odstraňte nevzhledné skvrny od čaje a kávy na vašich hrncích pomocí našich jednoduchých rad!

Srp 2224 Autor: Claudie Kornelová

Zrovna když si vychutnáváte poslední kapku kávy nebo čaje, objeví se na dně vašeho oblíbeného hrnku ošklivý kroužek. I když tento nápoj jistě chutnal výborně, třísloviny, které dodávají čaji a kávě chuť, mohou na nádobí zanechat tmavé skvrny. Tyto skvrny od kávy a čaje lze někdy snadno odstranit, avšak jiné vyžadují trochu více práce, v závislosti na materiálu hrnku a na tom, jak dlouho se skvrna usazovala. Bílá barva je oblíbenou volbou pro nádobí, ale může způsobit, že skvrny ještě více vyniknou, a nedotčená barva vás může nechat přemýšlet, jak odstranit skvrny od kávy z bílých hrnků.

skvrna

Skvrny odstraníte docela snadno, jen to bude chtít pár účinných pomocníků. Zdroj foto: Unsplash.com – Jason Blackeye

Než se pustíte do práce, musíte znát materiál svého hrnku. U některých, jako je nerezová ocel nebo kamenina, je třeba věnovat zvláštní pozornost. Mnoho hrnků lze mýt v myčce nádobí, ale v případě silných usazených skvrn může ošetření před mytím pomoci odstranit odolné skvrny. Použijte jednu z těchto metod (nebo kombinaci všech tří metod pro odolné skvrny) k boji proti skvrnám od kávy a čaje.

Namáčení v prostředku na nádobí

Prostředek na nádobí je vyvinut tak, aby odstraňoval skvrny, a může být první obrannou linií pro odstranění skvrn od kávy z hrnků. Nastříkejte do hrnku trochu prostředku, přidejte tolik teplé vody, aby pokryla skvrnu, a směs promíchejte. Nechte hrnek několik minut stát (pokud je skvrna usazená, tak déle), aby prostředek pronikl do skvrny. Jakmile začne působit, vydrhněte skvrnu houbičkou.

K odstranění skvrn od kávy z cestovních hrnků s vnitřkem z nerezové oceli použijte měkkou houbičku. Drsné drátěnky mohou povrch poškrábat. Jiné materiály, jako je standardní keramické nádobí, mohou snést drhnutí stranou houbičky, ale používejte lehkou ruku.

prostředek

První pomocník je prostředek na nádobí. Zdroj foto: Unsplash.com – Sharon McCutcheon

Drhnutí pomocí jedlé sody

Pokud prostředek nepomůže, zde je návod, jak vyčistit skvrny od kávy z hrnků pomocí jedlé sody. Na skvrnu nasypte asi 1 lžičku jedlé sody a přidejte trochu vody, abyste vytvořili pastu. Skvrnu vydrhněte vlhkou měkkou houbou. Jemná abrazivní povaha jedlé sody pomáhá odstranit skvrny od kávy nebo čaje z povrchu. Po skončení drhnutí hrnek dobře opláchněte, abyste odstranili zbytky jedlé sody.

Obraťte se na ocet

Dalším osvědčeným základem úklidu je ocet. Chcete-li tuto sílu použít na skvrny od kávy a čaje, naplňte hrnek do poloviny destilovaným bílým octem a poté jej naplňte až po vrchol velmi horkou vodou. Nechte směs sedět alespoň 10 minut, aby měl ocet čas pracovat. Po namočení skvrny vydrhněte pomocí mýdla na nádobí a měkké houby a poté opláchněte.

ocet

Ocet má silné čistící účinky. Zdroj foto: Unsplash.com – Towfiqu barbhuiya

Jak vyčistit skvrny od kávy v cestovních hrncích

Některé cestovní hrnky mají vnitřek z nerezové oceli. Tento materiál skvěle udržuje nápoje teplé a naštěstí se poměrně snadno čistí. Na nerezovou ocel lze použít metody čištění mýdlem, prostředkem, jedlou sodou a octem. Zatímco hrnky na nádobí lze často mýt v myčce na nádobí, předtím, než totéž uděláte s cestovními hrnky, si přečtěte pokyny výrobce.

Tipy a triky, jak odstranit skvrny od kávy z hrnků (i od čaje!)

Při čištění skvrn od kávy z cestovních hrnků nebo odstraňování skvrn od čaje z vašeho oblíbeného šálku mějte na paměti tyto tipy.

Vyberte si správné nástroje: Pokud jsou vaše hrnky vysoké, investujte do kartáče na láhve, který dostatečně dosáhne na dno. Bonus: kartáče na dětské láhve se často dodávají s malým drátěnkou určenou k tomu, abyste se dostali do zákoutí, jako jsou například těsné prostory na víčku cestovního hrnku.

Vyzkoušejte tablety na zubní náhrady: Tablety na zubní náhrady dokážou zázraky při udržování čistoty zubů a jejich šumivé účinky mohou totéž dokázat i s hrnky. Postupujte podle návodu k použití na obalu a nezapomeňte přidat tolik vody, aby zcela zakryla skvrnu od kávy nebo čaje. Poté, co tableta zapracuje, hrnek opláchněte a dobře umyjte mýdlem na nádobí.

zuby

Nečekanou, ale silnou pomocí jsou tablety na čištění zubní náhrady. Zdroj foto: Unsplash.com – v2osk

Nejlepší obranou je dobrý útok. Skvrny od kávy nebo čaje nebudou mít šanci vzniknout, pokud hrnky po dopití nápoje rychle opláchnete. I když hrnek nemůžete umýt hned, opláchnutím odstraníte všechny přetrvávající kapky kávy nebo čaje. Jakmile tyto zbytky zmizí, nemusíte se obávat vzniku skvrn.

Mějte na paměti, že speciální materiály, jako je ručně vyráběná kamenina a jemný porcelán, vyžadují zvláštní péči. Vyhněte se abrazivním drátěnkám a dodržujte pokyny řemeslníka nebo výrobce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist