Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak správně vybrat matraci pro miminko i větší dítě?

Kvě 2305 Autor: Komerční sdělení

Kvalitní spánek je klíčovou součástí našeho zdraví. To platí nejen pro dospělé, ale také pro děti. Mnoho rodičů to podceňuje, ale právě v prvních letech života tělo nejrychleji roste a rozvíjí se také tvar páteře. A to nemluvíme ani o tom, že po špatném spánku budou děti celý den nepříjemné. Pořiďte jim kvalitní matraci a zajistěte jim ten nejpohodlnější a nejzdravější spánek.

matrace pro dite

Foto: Stock_Up / Shutterstock.com

Zajistěte svému miminku nejlepší spánek

Miminka tráví v posteli obrovské množství času. Není proto ideální šetřit na matraci, kterou jim dáváte do postele. Matrace musí být prodyšná, z přírodních materiálů a každých 5 let byste matrace u dětí měli měnit. Vhodná je středně tvrdá až tvrdší matrace, do které se nebude miminko propadat. To platí hlavně u velmi malých dětí. Z materiálů pro děti do 3 let zvolte:

  • latex,
  • kokosová vlákna,
  • koňské žíně,
  • jiné přírodní materiály.

Každé dítě si zaslouží pohodlnou matraci

Větší a dospívající děti budou mít na matraci podobné nároky jako jejich rodiče. Při běžné velikosti a kvalitě jim matrace vydrží 8 až 10 let. Potom ji musíte vyměnit. Hodně ale záleží na hmotnosti dítěte a kvalitě struktury i materiálu. Na skvělé matrace pro dospívající i dospělé se můžete podívat na e-shop Okay.cz. Zajisté tam najdete kvalitu i cenu, která vám bude vyhovovat.

Inspirovat se můžete velmi populárními typy matrací, které kupují rodiče pro studenty. Jedná se o modely Xena, Fantasy, Olivia nebo Memory Comfort. Matrace Angelika je vhodná pro dospívající chlapce, kteří se potřebují dobře vyspat. V tomto věku ale bude hodně záviset i na tom, jestli má vaše dítě raději tvrdší nebo měkčí podklad na spaní.

Nezapomínejte na výběr kvalitního roštu

Hodně lidí při nákupu dospělé i dětské postele zapomíná na důležitost kvalitního základu. Rošty jsou klíčové pro pohodlí během spánku, stejně jako samotná matrace. Ideální je rošt, který má alespoň 28 lamel a mezery mezi nimi nejsou větší než 5 cm. Při větších mezerách bude matrace zapadat mezi lamely a vám se bude špatně spát.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist