Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak se starat o ovocné stromy v letním období?

Čvn 2421 Autor: Claudie Kornelová

Letní období je klíčovým časem pro růst a vývoj ovocných stromů. Správná péče v této době může zajistit hojnou úrodu plodů a zdravý růst stromů. V tomto článku se podíváme na několik důležitých aspektů péče o ovocné stromy v letním období a poskytneme užitečné tipy, jak dosáhnout maximálních výsledků.

švestka

I ovocné stromy potřebují řádnou péči. Myslete na to. Zdroj foto: Pixabay.com – Pavlo

1. Zavlažování

V letních měsících je důležité zajistit, aby měly ovocné stromy dostatečnou vláhu. Doporučuje se pravidelně zalévat stromy, zejména pokud nezaznamenáte dostatečné srážky. Je důležité zalévat pomalu a hluboce, aby se zamezilo povrchovému vysychání půdy a podpořilo hluboké kořenování stromů. Mulčování půdy kolem stromů může pomoci udržet vlhkost a snížit potřebu častého zavlažování.

2. Hnojení

Letní období je časem intenzivního růstu, a proto je důležité stromy pravidelně hnojit. Použití vyváženého hnojiva s dostatečným obsahem živin podporuje zdravý růst stromů a tvorbu plodů. Dodržujte doporučené dávkování hnojiva a aplikujte ho rovnoměrně kolem kořenového systému stromů.

3. Ochrana proti chorobám a škůdcům

Letní období může být náchylné k výskytu různých chorob a škůdců, které mohou poškodit ovocné stromy a snížit jejich úrodu. Pravidelně kontrolujte stromy na příznaky chorob a škůdců, jako jsou skvrny na listech, hniloba plodů nebo poškození kůry. V případě potřeby použijte vhodné přípravky pro ochranu stromů a postřiky na ochranu před škůdci a chorobami.

fík

Nezapomeňte je chránit proti různým chorobám a škůdcům. Zdroj foto: Pixabay.com – Mollyroselee

4. Řezání a formování stromů

Letní období je ideálním časem pro provádění řezu a formování ovocných stromů. Pravidelný řez pomáhá udržovat stromy v dobrém stavu, podporuje správný růst a tvorbu plodů a zlepšuje jejich estetiku. Odstraňte odumřelé, poškozené nebo nemocné větve a upravte tvar stromu podle vašich potřeb a preferencí.

5. Podpěra a ochrana plodů

Pokud máte na stromech těžké plody, jako jsou například jablka nebo hrušky, může být vhodné je podpírat, aby nedošlo k jejich poškození nebo přetrhání větví. Použijte podpěrné tyče nebo sítě, abyste zajišťovali stabilitu a ochranu plodů. Dále je důležité chránit plody před ptáky a jinými škůdci pomocí vhodných ochranných prostředků, jako jsou sítě.

6. Pravidelná kontrola a péče

Pravidelně procházejte své ovocné stromy a věnujte pozornost jejich stavu a potřebám. Dodržování pravidelné péče a včasného řešení případných problémů může vést k zdravému a plodnému růstu stromů. Mějte na paměti, že každý strom je jedinečný, a proto je důležité individuálně přizpůsobit péči podle jeho potřeb.

Správná péče o ovocné stromy v letním období může zajistit hojnou úrodu chutných a zdravých plodů a zároveň udržet stromy v dobrém zdravotním stavu. Dodržujte tyto tipy a postupy a sledujte, jak vaše ovocné stromy kvetou a plodí pod vaším dohledem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist