Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak na renovaci zahradního grilu

Čvn 2312 Autor: Komerční sdělení

Společné grilování s rodinou je nejen slastí pro naše chuťové buňky, ale také příjemnou společenskou aktivitou. Plánujete-li zrovna grilovat, nezapomeňte v první řadě zkontrolovat, v jakém stavu je váš gril nebo krb. Pokud se na něm po zimě objevila rez, nezoufejte. S barvami Primalex gril můžete zrenovovat, abyste na něm mohli připravovat různé pochoutky nejen tuto, ale i příští grilovací sezónu!

barva na grily

Foto: Primalex

Jaký zvolit nátěr?

Nejste si jisti, jaký nátěr pro renovaci grilu použít? Barva musí odolat vysokým teplotám a zároveň by měla gril ochránit před korozí a povětrnostními vlivy. Žáruvzdorné barvy Primalex všechny tyto požadavky splňují. Nárazově odolají teplotám až 700 °C (při topení je v kamnech nebo grilu je průměrně 200 °C). Obsahují velké množství silikonového pojiva, díky kterému zabrání tomu, aby v průběhu let docházelo ke sprašování, poškrábání nebo šednutí materiálu.

Rozdíl mezi Žáruvzdornou kovářskou barvou a Žáruvzdornou barvou je ve výsledném vzhledu. Zatímco s první z nich dosáhnete hluboce matného vzhledu a povrch zůstane hrubý, druhá barva je hladší a polomatná. Žáruvzdornými barvami můžete natírat i další tepelně namáhané kovové materiály, jako jsou krby, kouřovody, kamna nebo kotle. Barvy ale nesmí přijít do přímého kontaktu s plameny. Nejsou proto vhodné na rošty nebo vnitřní části topeniště.

Co budete potřebovat

Na renovaci zahradního grilu potřebujete jen pár hodin času, Žáruvzdornou kovářskou barvu Primalex, kartáč, štětec s přírodní štětinou a míchátko. Povrch grilu nejprve obruste a zbavte všech nečistot. Poté si připravte barvu. Otvírejte ji nejlépe speciálním otvírákem. Díky tomu totiž neporušíte víčko a budete ji moct použít opakovaně.

Promíchat, neředit

Nátěr důkladně promíchejte. Aby výsledek splnil vaše očekávání, musí se totiž všechny složky správně spojit. Barevné pigmenty mají totiž tendenci udržovat se na dně plechovky. Barva je připravena k okamžitému použití, takže není potřeba ji ředit. Můžete se tedy rovnou pustit do natírání.

Ochrana před žárem i poškrábáním

Štětec namáčejte do barvy jen do čtvrtiny. Nátěr aplikujte vždy na vychladlé povrchy. Žáruvzdornou kovářskou barvu naneste ve 2–3 vrstvách. Mezi jednotlivými vrstvami povrch nezapomeňte vždy vypálit. Stačí pozvolně, na 150–250 °C. Díky tomu bude povrch grilu odolný proti poškrábání, získá na tvrdosti a pružnosti. Celý postup renovace můžete zhlédnout také v tomto videu.

Pak už nezbývá než naložit maso, nakrájet zeleninu a naladit se na pohodovou atmosféru letního večera u ohně v přítomnosti svých přátel.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist