Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Dřevoplastové terasy – moderní posezení na zahradě

Kvě 1629 Autor: Redakce

Příjemným prvkem domu a zahrady je terasa. Právě zde jsme v bezpečí a nablízku přírodě. Kvalitní terasa musí se vzhledem domu a zahrady korespondovat. Vždy musí být umístěna na klidném slunném místě, které je chráněno před deštěm, větrem.

terasy forest

Tip na materiál pro stavbu terasy

Pěknou terasu si může postavit i šikovný kutil, ale klíčem k úspěchu je volba materiálu, samozřejmě vhodné nářadí a upravený podklad. Dříve se terasy dělaly z dlažby a dřevěných prken, ale nejpopulárnějším materiálem jsou dřevoplastové terasy. Wpc prkna mají krásný vzhled a jejich údržba nepodléhá zvláštní péči. Jsou příjemné na dotek, což se pozná hned, když na ně šlápnete bosou nohou. WPC terasy nepotřebují olejování ani broušení a desky se neštěpí.

Jdeme na to

Před instalací WPC terasy si prostudujte informační manuály, jen tak bude vaše místo relaxace dokonalé. Připravte si nezbytné nářadí, pilu, brusku, vrtačku, svinovací metr, zednickou šňůru, dřevěné kolíky, lopatu, rýč, vodováhu, kladivo, aku šroubovák a pryžovou palici. Po kontrole nářadí se vrhněte na práci s podkladem. Nezapomeňte na dobře odvodněné podloží. Pokud máte nepropustné podloží, zdárného výsledku dosáhnete spádováním. Rovněž si rozmyslete, zda chcete terasu vodorovně anebo ve spádu. Pomůžete si vrstvou štěrku, betonu. Odvod zajistí nosníky, kde cirkuluje vzduch. Nosníky se umísťují 30 cm od sebe, prkna je nutné dobře podložit.

Práce pro zručné ruce

Po přípravě podkladu se dáme do puntičkářské práce a kontrolujeme výrobcem udané minimální mezery mezi prkny. Jakmile jsou desky pevně usazeny, zachytí se na klip a dodá se distanční destička, která se na nové prkno pečlivě přiklepne gumovou palicí. Teď už zbývá dát na nosník další klip a přišroubovat. Nakonec se zarovnají kotoučovou pilou přesahy prken a instalují rohy a lišty. Sestavit dřevoplastovou terasu není žádná věda. Katalog a ceník WPC teras naleznete například na woodparket.cz.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist