Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Dostupné léky proti horečce i pro kojící a těhotné ženy

Led 1526 Autor: Redakce

lekyPlatí, že kojící a těhotné ženy by se měly, dříve než začnou užívat jakékoliv léky, poradit s lékařem.  Naštěstí existují léčivé přípravky, které jim může lékař doporučit, a není tak nutné zbytečně trpět. Ostatně tělo mnohdy více zatěžuje bolest a nemoc jako taková, než podaný lék. Ale proč je léků pro těhotné ženy a kojící matky tak málo? Důvod je jednoduchý. Testy léčiv jsou velmi drahé, a proto se velmi mnoho farmaceutických společností raději přikloní k jednodušší variantě, a tou je lék kojícím a těhotným nedoporučit.

Co je možné užívat během kojení?

IBALGIN 200, obsahující ibuprofen, je považován za lék první volby v léčbě bolesti a příznaků zánětu u kojících matek velmi častý je zánět mléčných žláz), zejména při krátkodobém použití. Ibuprofen prostupuje do mateřského mléka v extrémně nízkých koncentracích, jeho množství je v mateřském mléce minimální a doba potřebná k vyloučení krátká. Při krátkodobém používání k léčbě horečky či bolesti není tak nutné kojení přerušit. 

A jaké analgetikum je možné užívat během těhotenství? 

ParalenBěhem těhotenství je pro krátkodobou léčbu horečky či bolesti vhodné užívat paracetamol. Jde o léčivo, které naleznete v mnoha preparátech (např. Paralen 500). Účinná složka sice pomáhá proti zvýšené tělesné teplotě a bolesti. Rozhodně s ním ale nevyléčíte zánět.

Na druhou stranu je potřeba připomenout, že zvýšenou tělesnou teplotu bychom měli řešit až od teploty nad 38 stupňů. Do té doby nám zvýšená teplota pomáhá bojovat s nemocí. Pokud by ale naše tělesná teplota dále stoupala, může dojít až k přehřátí organizmu, což velmi těžce snáší především centrální nervová soustava – mozek. Krom již zmíněné medikace můžeme tělu zejména dětí ulevit také studenými zábaly. Co se dětí týká, máte možnost v každé lékárně koupit čípky s účinnou látkou paracetamol i ibuprofen. Při přetrvávajících teplotách dětští lékaři doporučují oba preparáty střídat.

 

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist