Internetový hobby magazín

Menu

Housenky na borovici

Nejnovější články

Úvodní stránka Diskuze Zahrada Choroby a škůdci Housenky na borovici

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel jana a poslední změna proběhla před 11 roky.
Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #14661

  Bauerová
  Host

  Obracíme se na Vás s prosbou o radu.Na zahrádce námnapadly černé housenky borovici kleč, ožírají jehličí.Máme obavu z napadeníostatních jehličnanů.Také zasíláme foto borovice, na které jsou bíléchomáčky. Jak s tím bojovat.Pro zajímavost přikládáme úžasné dílo naší sršnice Juliny,kterou pozorujemepři stavbé hnízda. Hnízdo si staví pod naší pergolou, nevíme,do jakýchrozměrů vyroste, zda hnízdo zničit nebo zachovat, nebo zavolat stěhovacíslužbu? Za odpověď děkujeme, věrné čtenářky Bauerová, Malinová

  #14665

  Dobrý den, na první fotce se jedná o klasickou sypavku borovicovitých. Je to celoevropský neduh, se kterým se nedá příliš mnoho dělat. V současné době již jsou vyvinuty některé přípravky chemické ochrany rostlin. Nejsem si ale zcela jistá, zda bude dobrý výsledek v poměru kvalita rostliny-cena přípravku. Spíše bych borovici nechala svému osudu. Pokud přežije bez nějaké větší degradace, do budoucna již sypavkou nebude ohrožena.V případě druhého obrázku doporučuji urychlenou likvidaci rostliny a postřik okolních přípravkem na savý a žravý hmyz na okrasné keře a jehličnany.V likvidaci sršního hnízda. Sršeň je chráněný druh hmyzu. Na místě setrvává několik let. Pokud byste se cítili ohrožení její přítomností (domácí miláčci, děti) doporučuji zavolat na likvidaci hasiče. Současně upozorňuji, že zásah je placený. 

  #15165

  Pankaj
  Host

  Luci,dohady byly opacne, mldasi rocniky (specialne ty ze zakarpati :)) tvrdi, ze to, co mas na fotce jako croissant (ktery muze byt pripadne necim plneny), je loupak. A to co my nazyvame loupacek, ze je proste sladky rohlik, pripadne rohlik s makem (nesmysl 😉 Kazdopadne jak vidim, tady vyhravame :))Jana K.

  #16144

  jana
  Účastník

  Dobrý den i mě kosodřevinu začala ničit nějaká neznámá housenka , přikládám obrázek, u předchozí diskuze jsem se nedozvěděla co je to za škůdce.

  #16145

  jana
  Účastník

  posílám zmenšené foto škůdce, co to je? Kdo ví ? A jak na něj?

  Přílohy:
Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)
 • Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

 

 

<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist