Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Červenec – Čas, kdy lze ještě vypěstovat následující plodiny

Čvc 2315 Autor: Claudie Kornelová

Červenec je měsícem, kdy je zahrada již v plném rozkvětu a rostliny tak vyžadují zvláštní péči. Pokud jste doposud neměli čas, zasadit si nějakou plodinu, nezoufejte. Ještě není příliš pozdě na výsadbu a pěstování. Zde je několik tipů, co si lze v červenci vypěstovat a jak se o zeleninu správně postarat.

sazenice

Víte, jaké plodiny můžete pěstovat v červenci? Zdroj foto: Pixabay.com – J Garget

Rajčata

Rajčata jsou velmi oblíbenou plodinou, kterou lze navíc pěstovat i v červenci. Vyberte si vhodné odrůdy pro váš region a vysázejte semena do květinových nádob nebo je přímo vysaďte do země. Pamatujte, že rajčata potřebují hodně slunce, pravidelné zalévání a hnojení. Kromě toho se ujistěte, že poskytujete oporu pro jejich růst, například pletivem nebo kolíky.

Fazole

Fazole jsou na pěstování snadné a i ony mohou být vysazeny až v červenci. Zvolte vhodnou odrůdu a vytvořte pro ně oporu, aby měly podporu při růstu. Fazole potřebují slunné stanoviště a pravidelné zalévání. Snažte se proto udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou.

fazole

Fazole nepotřebují mnoho péče a proto je můžete vysadit v červenci. Zdroj foto: Pixabay.com – Anna

Papriky

Papriky jsou další plodinou, kterou můžete vysadit v červenci. Vhodné odrůdy paprik vyberte podle vašich preferencí, buď sladké nebo pálivé. Papriky potřebují slunné stanoviště a půdu bohatou na živiny. Zalévejte je pravidelně a hnojte podle potřeby.

Okurky

Okurky jsou rychle rostoucí plodinou, proto ani u nich není problém, když je vysadíte až během léta. Můžete je vysázet do země nebo do nádob. Okurky potřebují hodně slunce a vlhkou půdu. Pravidelně odstraňujte plevele a ujistěte se, že poskytujete oporu pro jejich růst.

okurka

Okurkám dopřejte oporu v podobě kolíku či mřížky. Zdroj foto: Pixabay.com – Alexey_Hulsov

Dýně

Dýně vysaďte v červenci, aby byly zralé před podzimem. Vyberte si různé odrůdy, ať máte na zahradě rozmanitost. Dýně vyžívají slunné a teplé prostředí, dobře odvodněnou půdu a pravidelné zalévání. Vhodná péče zahrnuje odstraňování plevelů, hnojení a podpěru plodů, aby nedošlo k jejich poškození či nakousání škůdci.

Cibule

Cibule můžete zasadit v červenci a poté je sklízet později v průběhu léta. Výběr odrůdy závisí na tom, zda chcete pěstovat cibule pro skladování nebo spíše na čerstvou konzumaci. Potřebují slunné stanoviště, dobře propustnou půdu a pravidelné zalévání. Počítejte s tím, že cibule budou potřebovat delší dobu na zrání, takže buďte trpěliví.

cibule

U cibule se rozhodněte, jak ji chcete dále využívat. Zdroj foto: Pixabay.com – 1195798

Salátové plodiny

Různé druhy salátů, jako je listový salát, špenát nebo rukola, lze pěstovat i v měsíci červenci. Můžete je vysadit do země nebo do nádob. Saláty potřebují stinné stanoviště nebo polostín, pravidelné zalévání a půdu bohatou na živiny. Pravidelně sklízejte vnější listy a nechte rostlinu růst pro další sklizeň.

Ředkvičky

Ředkvičky jsou rychle rostoucí plodinou. Vysázejte semena ředkviček přímo do země a ujistěte se, že je půda vlhká. Ředkvičky potřebují slunné stanoviště a pravidelné zalévání. Během růstu udržujte půdu vlhkou, abyste dosáhli kvalitních a chutných plodů.

ředkev

Ředkvičky důkladně zalévejte, abyste dosáhli chutných a křupavých plodů. Zdroj foto: Pixabay.com – Mirko Fabian

Pamatujte, že péče o rostliny zahrnuje i odstraňování plevelů, pravidelnou kontrolu škůdců a nemocí a případné hnojení podle potřeby. Nezapomeňte sledovat místní klimatické podmínky a přizpůsobit péči podle nich.

V červenci je stále možné vypěstovat širokou škálu plodin, které mohou přinést radost a čerstvé potraviny na vaši zahrádce. Věnujte jim správnou péči a sledujte jejich růst a vývoj. S trochou úsilí a péče se pak můžete těšit na bohatou sklizeň.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist