Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Víte, proč se malování bytu v zimě vyplatí?

Lis 1528 Autor: Redakce

malovani pokojuJsou vám povědomé myšlenky typu: „Malovat v zimě se nedá. Musím hodně topit, pak větrat, aby zdi pořádně uschly. A kdo má tu chemii čucha?“ Pak pro vás máme revoluční informaci. Malování v zimě má řadu výhod.

„Malování v zimě mohu všem jedině doporučit. Dokonce se dá říct, že je ideální,“ svěřuje se nám Stanislav Kralovanský, odborník z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Důvodů proč je zima pro malování bytu lepší je hned několik.

Hodiny větrání a mrznutí jsou minulostí

Malování v zimě lidem zabraňuje obava, že by museli hodně větrat a topit zároveň.Dnešní barvy ale velké větrání nevyžadují.Také nejsou nijak zdravotně závadné a nepáchnou. Nemusíte se tedy bát úniku tepla a toho, že budete doma kvůli nové malbě mrznout.  V případě, že budete malovat svépomocí, poraďte se, zda vámi vybrané barvy tyto vlastnosti mají. U profesionálních malířů je jejich použití samozřejmostí.

Teplé zdi = rychlejší schnutí

malovani v zimeDalší nespornou výhodou je, že v zimě malba výborně schne. „V zimě jsou stěny nahřáté od topení, což zajistí rychlé schnutí barvy a lepší výsledek, než kdybychom malovali v jarních či letních deštivých dnech,“ potvrzuje Kralovanský. Teplé stěny navíc mohou malbu zintenzivnit a prodloužit její životnost.

Zimní vzduch je ideální

Zimní vzduch je sice studený, ale zároveň je suchý. Právě tento suchý vzduch pomáhá, že stěny schnou rychleji. V létě bývá vzduch hodně vlhký. Čím více je venku vlhko, tím déle musíte čekat, než barva zaschne. Když se do malby dostane hodně vlhkého vzduchu, nezaschne dobře a může být více náchylná k praskání a loupání. Při malování je potom nutné se obrnit trpělivostí. Pokud začnete s další vrstvou dřív než předchozí pořádně proschne, můžete malovat za pár měsíců znovu, protože se malba sloupe.  Pokud platíte malíře od hodiny, delší čekání vás samozřejmě stojí víc peněz.

Více času na malování

malovani v zimeV zimě přece jen trávíme více času doma, a tím pádem máme více času vymalovat. Při využití profesionálních malířů, můžete zkontrolovat, že malovat okamžitě a ještě po sobě uklidí. „Byt vymalujeme většinou během jednoho dne a na závěr po sobě zdarma uklidíme,“ svěřuje se Kralovanský.

Šetří čas i peníze

Na závěr přinášíme výhodu, která vás nemusí hned napadnout. Přestože jsou v zimně podmínky na malování dobré, pouští se lidé do těchto změn méně, než v létě. Malíři tak mají více času (čekací doby jsou kratší) a poskytují mimosezónní slevy (vyjde vás to levněji) až 50 %. To se v období před a po Vánoci hodí, nemyslíte? I z těchto důvodů je zima pro malování to nejlepší období.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist