Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Velký souboj pohovek- pohovka na míru vs. pohovka z obchodu

Zář 1316 Autor: Redakce

sedacka z ikeaNa správném výběru vhodné sedací soupravy jistě záleží, na tom se určitě shodneme všichni. Většina z nás si pohovku umístí do obývacího pokoje a v této místnosti trávíme opravdu hodně času, a pokud ho trávíte na nesprávné sedací soupravě, určitě to pro vaše tělo není dobré. V dnešním článku se tedy pokusíme porovnat pohovku na míru s pohovkami, které jsou běžně k dostání v obchodech. Bohužel v obchodech opravdu není moc široký výběr, a proto si určitě mnoho z vás z běžné nabídky nedokáže vybrat. Pokud se tedy trápíte tím, že si asi nikdy nebudete moci pořídit novou pohovku, protože žádný kousek, který je v obchodech dostupný, nesplňuje vaše požadavky, zkuste tedy zauvažovat nad pohovkou na míru.

Jaké jsou výhody pohovky dělané na míru?

sedacka na miruTuto možnost jistě ocení také ti, kteří chtějí mít své vybavení v domácnosti opravdu v netradičním stylu. Pokud se tedy rozhodnete pro pohovku dělanou na míru, můžete si vymyslet prakticky cokoliv. Většinou také platí to, že pohovky na míru bývají vyráběny z mnohem kvalitnějších materiálů než sedací soupravy, které jsou dostupné ve velkoobchodech. Zde je totiž hlavním parametrem nízká cena. To se odráží i při výběru materiálu. Cenu lze samozřejmě snižovat také masovou výrobou nebo přestěhováním výroby do zemí, kde je práce levná.

Nemusíte se ale bát, že by pohovky dělané na míru byly o mnoho dražší. Jejich cena je stále celkem přijatelná a jsou opravdu kvalitní. Jedna z opravdu velkých výhod sedačky dělané na míru je to, že se výrobci většinou dokáží naprosto přizpůsobit přání svých zákazníků. Pokud na pohovce budete opravdu trávit většinu času, či dokonce máte někoho, kdo na ní bude trávit i noc, jistě oceníte rozkládací pohovku. V takovém případě je pohovka na míru snad tou nejlepší možností, protože je opravdu důležité, aby byla vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů.

Sezení, ležení, spaní

sedacka do interieruVýjimkou nejsou ani pohovky, které po rozložení nabízí kvalitní spánek jako na klasické posteli. Mají totiž dřevěný rošt a kvalitní zdravotní matraci. Po rozložení také dostanete lůžka o různých velikostech. Vybírejte klasickou velikost dvojlůžka, tedy 200 x 180 cm.

Zmínit také musíme potahové materiály

Je samozřejmě na vás, zda je vám sympatické klasické čalounění, kůže, koženka nebo Alcantara. Každý z materiálů má své pro a proti. Vždy je dobré se prodejce nebo výrobce zeptat, zda se daný materiál hodí právě k vám. Například rodiny s dětmi nebo zvířaty ocení Alcantaru. Což je inovativní potahový materiál, který byl speciálně vyvinut pro větší zátěž. Například se hodí jako potah sedaček do vozů, ale i všude tam, kde se na pohovce opravdu žije. Alcantara je často nazývána umělou kůží. Oproti kůži má ale spoustu pozitivních vlastností. Nepraská a je omyvatelná. Špína ani tekutiny na tomto materiálu jakoby nedrží.

Stále ještě nevíte, jestli sedačku na míru, nebo jen z obchodu?

Záleží to jen na vás. Vy sami musíte vědět, jak dlouhý čas na pohovce budete trávit. Pokud tedy na sedací soupravě netrávíte mnoho času, určitě by pro vás bylo zbytečné pořizovat si dražší a kvalitnější sedačku. Pokud ale na pohovce vy i vaše rodina trávíte většinu z vašeho dne, nebo ji protřebujete do netradičních prostor, poté je už dobré nad nákupem trochu více zauvažovat a rozmyslet se, jestli by nestálo za to, do pohovky trochu více investovat. A pokud tedy patříte k těm zákazníkům, kteří mají speciální přání, a nabídka v obchodech je nedokáže uspokojit, rozhodně možnosti nechat si udělat pohovku na míru využijte.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Velký souboj pohovek- pohovka na míru vs. pohovka z obchodu
  • Jana Neradilová 28.10.2020 (11:22)

    My jsme si nechali vyrobit sedačku na míru, tuším z Bytcentrum, a nemohu si ji vynachválit. Mohla jsem tak sladit kůži se zbytkem interiéru.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist