Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vaření na indukční desce

Zář 1312 Autor: Františka Podzimková

Při zařizování kuchyně máte na výběr z opravdu nepřeberného množství sporáků, a proto vybrat si ten pravý může být složitější. V dnešním článku si tedy představíme indukční desku, která se pro vás může stát opravdu dobrým společníkem při dnech, které strávíte v kuchyni.

Co to vlastně indukční deska je?

indukcni varna deskaUvádí se, že při požívání plynového sporáku dochází k 50% ztrátě. Pokud chcete šetřit energií, pořiďte si indukční desku. Na indukční desce totiž ohříváte dno nádoby. To znamená, že je využíváno téměř 90% celé energie a to rovnou pro ohřev hrnce. To celé vede k tomu, že vaření na indukční desce je také mnohem rychlejší. Tudíž indukční deska vám může pomoci ušetřit peníze za energii a zároveň také váš drahocenný čas.

Jak indukční deska funguje?

Indukční desky fungují na velice jednoduchém principu elektromagnetické indukce. To je, jak již bylo řečeno, ekonomicky výhodné. Navíc se deska ohřívá vlastně jen od teplého hrnce, a proto se mnohdy tomuto způsobu vaření říká „studený“. To je také důvod, proč tak rychle po ukončení vaření a odstavení hrnce chladne. Takže nejen že se indukční deska velice rychle dokáže zahřát, ale také po vypnutí opravdu velice rychle dokáže zchladnout. vareni na indukcni desceUvádí se, že zatímco plynové desce trvá asi 14 minut, než vychladne, desce indukční tento proces zabere pouhých 6 minut. Další výhodou indukční desky je její schopnost téměř okamžité reakce. Pokud tedy se tedy během vaření rozhodnete zvýšit nebo snížit teplotu, rozdíl pocítíte opravdu ihned.

Indukční vaření funguje na způsobu elektromagnetické indukce. Ta rozkmitává molekuly kovu obsažené v nádobě na vaření, takže je ohřívána pouze nádoba a její obsah. Samotná varná deska teplo nevydává. Proto se indukčnímu vaření říká také studené.

To jestli se indukční deska zapne, závisí na tom, jestli použijete správné nádoby. Při vaření na této desce musíte používat kovové nádoby, které umístíte na varnou plochu. Pokud na indukční desku použijete nádobí z jiného materiálu, deska se vůbec nespustí. Avšak se nemusíte bát, že byste si museli pořizovat všechno nové nádobí. To, jestli je vaše nádobí vhodné můžete zjistit velice jednoduchým testem. Stačí, když na dno vaší nádoby přiložíte magnet a pokud bude magnet na nádobě držet, na vaření jí můžete bez obav použít.

Pokud některé z nádobí, které máte oblíbené, není magnetické, nezoufejte. Koupit můžete i desku, která má 2 plotýnky klasické elektrické a 2 indukční.

Jak se indukční deska ovládá?

indukcni deska ovladaniU indukčních desek se také rozhodně nemusíte bát nějakého složitého ovládání. Deska má velice jednoduché ovládání a to při vaření také jistě oceníte. Ovládání se bude samozřejmě lišit podle toho, jakou indukční desku si pořídíte. Desky mají dotykové ovládání. Jednoduše si navolíte stupeň ohřevu nebo si zapnete ultra rychlé vyhřívání (většinou označeno symbolem P). Vodu na těstoviny budete mít o teplotě varu doslova, než si stihnete nachystat těstoviny.

Desky jsou opatřeny také i různými bezpečnostními prvky, které jistě oceníte, pokud máte v domácnosti malé děti. Jednoduchým zamknutím desky zajistíte, že děti nebudou schopné desku zapnout. Čudlíky na všech spotřebičích je totiž lákají jak magnet.

Ptáte se, co se stane, pokud na indukční desce něco rozlijete? Tohle se může stát opravdu každému, a pokud se vám toto stane na indukční desce, stačí jen vzít do rukou vlhký hadr a nepořádek setřít a máte uklizeno. Ostatně úklid indukční desky patří k jejím dalším výhodám. Na našem trhu koupíte mnoho čističů, které jsou určeny speciálně na sklokeramické desky. Nastříkáte, setřete a máte hotovo.

Nakupujeme indukční varnou desku

nakup indukcni deskyNa výběr máte velké množství indukčních desek od různých výrobců, záleží tedy jen na vás, kterou si vyberete. Na trhu jsou klasické desky se čtyřmi plotýnkami, ale i takové, které dokáží reflektovat i nepravidelné tvary nádob. Velmi vyhledávané jsou desky o šíři 90 cm. Nemusíte se tak obávat, že by se vám na desku nevešly třeba 2 velké hrnce najednou.

 Samozřejmě je také dobré porovnat různé nabídky a poté jen vybrat tu, která splňuje všechny vaše požadavky a navíc je za super cenu. Pokud si indukční desku opravdu pořídíte, rozhodně nebudete litovat. Ti co tuto desku vlastní nám jistě mohou dát za pravdu. Pro usnadnění vašeho výběru můžeme zmínit jednoho prodejce-a to LevneELEKTRO. Jedná se o velice úspěšnou firmu, která na našem trhu působí již od roku 1992. Již od svého vzniku se zaměřovala na elektrospotřebiče. V roce 2010 byly otevřeny 2 pobočky a to v Praze a také v Ostravě. Pokud tedy potřebujete s vaším výběrem poradit od profesionálů, určitě se na tento obchod podívejte. Můžete si být jisti tím, že zde seženete opravdu kvalitní elektrospotřebiče včetně indukčních desek.

Rovnou se informujte také na digestoře (nebo chcete-li) odsavače par. Velkou výhodu všech elektrických desek, nejen indukčních, tkví v tom, že digestoř může být podle pravidel bezpečnosti níže, než v případě vaření na plynu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vaření na indukční desce
Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist