Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Uvažujete o nákupu nábytku? Aneb co nabízí velké prodejny

Zář 1310 Autor: Redakce

Většina z nás má už jistě za sebou zařizování svého bydlení a s tím související nákup nového nábytku. Určitě budete souhlasit s tím, že vybrat kousek, který by se vám líbil, byl za přijatelnou cenu a zároveň by se hodil do vašich prostor, je někdy opravdu složité a může to zabrat hodně času a spoustu vaší energie. Nákup nábytku ve velkých prodejnách bývá většinou tou nejčastější variantou pro nákup. Všichni samozřejmě víme, že nakupovat nábytek v takto velkých obchodech má mnoho velkých výhod ale samozřejmě zde také můžeme nalézt i nějaké ty nevýhody.

zarizeni detskeho pokojeNa nákup do Ikea?

Existuje snad někdo, kdo by neznal tuto legendární švédskou značku? Nákup v Ikea opravdu stojí za to. Kdo už tento obchodní dům někdy navštívil, jistě bude vědět, proč je tomu tak. Nábytek zde můžete sehnat za opravdu velice příjemné ceny a jeho kvalita rozhodně není špatná, i když se s výrobou na zakázku srovnat nedá. Tento obchodní dům se zalíbí snad úplně každému a věřte, že nákup zde bude bavit i vaše děti. Jedna z nevýhod, kterou Ikea bohužel má, je její dostupnost. Obchodní domy naleznete pouze ve čtyřech městech. A to v Praze, Ostravě a Brně. To znamená, že někteří se do Ikea dostanou opravdu málokdy. Pokud se vám líbí doplňky, kterých je Ikea také plná a zvažujete, že si je objednáte přes internet, také bohužel nepochodíte. Ikea totiž nemá svůj vlastní e-shop.

zarizeni pracovnyZato ale má vlastní klubovou kartu-Ikea family. Jestliže do Ikea jezdíte opravdu rádi, jistě možnosti členství v tomto klubu rádi využijete. Díky členství v tomto klubu, můžete i ušetřit znatelnou částku peněz. Nejen, že si budete moci nakoupit výrobky za zvýhodněnou cenu, ale můžete si zde vychutnat i čaj nebo kávu ve všední dny zdarma. Stačí, pokud si v Ikea zajedete do restaurace na výborný oběd  a káva zdarma bude vaše. Do Ikea se rozhodně nemusíte bát vzít s sebou i své ratolesti. Rodiny sem běžně jezdí na celou sobotu a můžete si být jisti tím, že vaše děti budou tento obchodí dům milovat stejně jako vy.

Ale Ikea má také spoustu dalších výhod. Pokud jste například nakoupili velké kusy nábytku, můžete si je nechat dopravit až domů za velmi přijatelnou cenu. Odborníci v tuto chvíli jistě kroutí hlavou, že používáme termín nábytek. V podobných marketech totiž koupíte stavebnici! Montáž zakoupeného nábytku má být co nejjednodušší, tak abyste jí zvládli v pohodlí vašeho domova. Občas však sestavit nábytek není tak jednoduché, a proto si můžete v Ikea objednat montážní servis, který vám váš nábytek za příjemnou cenu sestaví, a vy si zatím budete moci vychutnat kávu. Stavebnicový nábytek samozřejmě pro mnohé není to pravé ořechové. Nás ale zaujala možnost balení do malých plochých krabic, takže klidně i postel odvezete ve větším osobním automobilu.

zarizeni kuchyneVětšina zboží je vyráběna opravdu masově, a tak může jít obchod s cenou níže. Pokud jsme třeba porovnali cenu dřevěných schůdků, které v Ikea nestojí ani 200 Kč, nad účtem od truhláře jsme protočili panenky! Ovšem schůdky už byly sestavené a nalakované. Je jen na vás, zda toto všechno zvládnete po vlastní ose, pak se nákup v Ikea rozhodně vyplatí.

Mnoho čtenářů nám ale napsalo, že nemají dobrou zkušenost s velkými šatními skříněmi, které nejsou dimenzované na každodenní používání. Panty ve dveřích jsou slabé a často dojde k poruše. A vězte, podobný typ nábytku ve valné většině případů opravit nepůjde.

A co další obchody s nábytkem?

Další variantou pro vás může být například obchodní dům Sconto. Tento obchodní dům už naleznete ve více městech a to v Praze, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Liberci. To je opravdu velká výhoda. Další výhodou je, že Scoto nábytek má i svůj vlastní e-shop, takže můžete nakupovat z pohodlí domova. A samozřejmě nabídka je zde také velice široká.

zarizeni obyvaciho pokojeJeště více prodejen má prodejna, která se zaměřuje především na doplňky, matrace a podobně. Máme na mysli Jysk. Velkou výhodou jsou četné akce, kdy vámi vyhlídnuté zboží koupíte i za poloviční ceny. Pokud tedy sháníte například chránič na matraci, zahradní nábytek nebo podsedáky a různé polštářky, ručníky či povlečení, počkejte si. Za ušetřené peníze to rozhodně stojí. V Jysku nás zaujala nabídka zdravotních polštářů Wellpur a také četná nabídka různých krabic a košíků pro ukládání. Akční nabídku Jysku navíc najdete v letáku, který vám přijde do schránky, nebo který najdete na Internetu.

Pokud sháníte nějaký kousek nábytku, můžete v klidu navštívit i jiné velké prodejny. Za zmínku dále stojí například nábytek Jamall. Naleznete zde snad úplně vše, od nábytku do koupelen až po nábytek do předsíně. Pokud budete mít štěstí, můžete narazit na nějaké cenové akce, které vám váš nákup jistě zpříjemní. Další obchod, který můžete navštívit je obchodní dům Kika. Naleznete zde velice kvalitní nábytek za velice příjemné ceny. Navíc nyní Kika slaví 40 let v Evropě a vy se můžete zúčastnit zajímavé narozeninové soutěže. Kdo by také neznal Asko nábytek? Je to další velice oblíbený obchod s nábytkem, který si svou popularitu jistě zaslouží. Naleznete zde nábytek všeho druhu a také spoustu služeb, kterých můžete při svém nákupu využít. Samozřejmě ani Asko není pozadu a pořádá spoustu zajímavých akcí, kterých by bylo škoda nevyužít.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Uvažujete o nákupu nábytku? Aneb co nabízí velké prodejny
  • Liana 10.9.2013 (11:36)

    Nakupovala jsem nábytek v e-shopu http://www.vybersito.cz. Mají tam spoustu různých slev a široký sortiment zboží. Navíc mi poradili, což mi, jak se pak ukázalo, ušetřilo taky dost peněz.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist