Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Umyvadla na desku dávají koupelnám styl

Led 2029 Autor: Redakce

Velkým trendem současných rekonstrukcí koupelen jsou umyvadla na desku. Inspirace vidíme všude kolem spousty a prodejci sanity už nenabízí tyto typy umyvadel pouze v předražených verzích, ale i za přijatelné ceny. Proto nás návrh bytového architekta s využitím umyvadla na desku spíše potěší. Pozor ale, některé tvary nás mohou potrápit při úklidu a většinou zde musíme volit tvar umyvadla, jeho materiál i materiál desky pod umyvadlo ještě pečlivěji, než když vybíráme běžné umyvadlo na zeď, či zabudované do koupelnového nábytku.

umyvadlo na desku

Klasická umyvadla vs. módní umyvadla na desku

Umyvadla na desku nepřidávají umyvadlu žádné zajímavé funkční řešení. Přesto bývají designově natolik působivá, že jsme schopni polevit z našich nároků na snadný úklid koupelny. I když ne každé umyvadlo na desku nám ji nějak zásadně ztěžuje. Hodí se spíše do prostornějších koupelen, kde nebojujeme s každým milimetrem, a kde má takto krásné umyvadlo šanci vyniknout. Nesnažte se jej proto mermomocí použít právě do té své.

umyvadlo na desce

Výhody a nevýhody umyvadel na desku

Výhodou umyvadel na desku je jejich designová unikátnost i to, že v prostoru působí příjemně vzdušně až křehce subtilně s dostatkem odkládacího prostoru kolem samotného umyvadla. Nevýhodou je větší šance, že je poškodíme například pádem skleničky, složitější je i údržba okolí umyvadla. Většinou jde též o dražší řešení, a to nejen pokud jde o umyvadlo, ale i celek: umyvadlo + deska pod umyvadla + sifon + baterie.

Tvary a materiály umyvadel na desku jsou velice variabilní

Krása umyvadel na desku vychází z jejich materiálové a tvarové palety, ke kterým se ještě přidává variabilita vzhledu a materiálu desky pod umyvadlo či baterie (jejího designu i umístění podle tvarových možností umyvadla). Oblíbené bývají hranaté i okrouhlé tvary – kruhové i oválné. Setkat se lze dokonce s tvary napodobujícími kbelíky. Design ovlivňuje i volba materiálu. Často jde o umělý kámen, někdy se zvenčí tváří dokonce jako hrubě tesaný. Za hit se považují různá měděná umyvadla i umyvadla na desku z keramiky. Ta vypadají, jako byste si do koupelny dali křehkou keramickou mísu a ne umyvadlo. A právě tato lze nazvat nejkrásnějšími. Spolu s těmi z pravého dřeva.

kovove umyvadlo na desku

Upevnění a technická řešení

Od tvaru umyvadla se odvíjí jeho osazení na desce i upevnění baterie. Ta se velice často neupevňuje na umyvadlo, ale do zdi, nebo na desku. Nosná je především deska, takže upevnění řešíme především u ní. Mnoho umyvadel pak drží poměrně volně na desce a upevnění je pouze v místě odtoku. Umyvadla s větší ložnou plochou lze připevnit k desce silikonem.

Kolik umyvadel do rodiny?

Tato otázka je u umyvadel na desku ještě aktuálnější než u těch běžných. Umyvadlo na desku bývá přece jen menší a stěží se u něj budou tísnit dvě děti najednou při večerním mytí zoubků. Kdo má prostorové možnosti, volí optimálně dvě umyvadla na koupelnu a dvě koupelny do domu.

Jak udělat dokonalou koupelnu s umyvadlem na desku?

Vždy při výběru umyvadla respektujte velikost a styl vaší koupelny. Nezapomeňte, že umyvadlo musí vždy dokonale ladit s deskou. Velkým hitem je silný kontrast mezi deskou a umyvadlem – materiálový i barevný. K celkovému designu pak přispívá i volba odtokového sifonu (zejména, pokud je nekrytý a viditelný), či výběr umyvadlové baterie. A nejen to. Nezapomeňte ani na zrcadlo. Klasickou zrcadlovou skříňkou k umyvadlu na desku asi příliš parády neuděláte. Chce to spíše designové zrcadlo. U umyvadel na desku se tak kvůli designu musíme často vzdávat úložných prostor ve skříňce koupelnového zrcadla, ale i v té pod ní. Zvažte, zdali se jich můžete vzdát i vy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist