Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Trendy v malování bytu v roce 2016

Úno 1605 Autor: Redakce

Začal nový rok a ten je vždy symbolem změn. Potřebuje váš domov nový kabát? Jaké jsou trendy v malování bytů pro tento rok? Necháte se inspirovat?

Neutrální barvy jedou

malovani pokoje ruzovaZámořští experti se shodují, že následující rok bude patřit spíše jemným až neutrálním odstínům. Mezi nejčastěji zmiňované barvy patří světlé růžová nebo alabastrová. Dokonce i Pantone bylo pro letošní rok ve výběru barvy roku tak neutrální, že zvolili barvy dvě. Mají název Serenity (světle modrá) a Rose Quartz (růžová s červeným nádechem).

 „Neutrální už zdaleka není jen béžová. Letošní vzorníky nabízejí široké spektrum barev ve světlých odstínech. Mezi ty netradiční patří alabastrová nebo jarně zelená. Z luxusnějších odstínů se dostává do popředí světle zlatá nebo bronzová,“ říká odborník na malování Stanislav Kralovanský z firmy MALIŘI NATĚRAČI CZ (webový portál: maliri-nateraci.cz).

Oblibu neutrálních barev také utvrzuje využívání unisexových barev ve společných místnostech. V pokojích jako je obývák nebo ložnice se proto čím dál častěji setkáváme s barvami, které nejsou typicky mužské nebo ženské. „Inspiraci na barvy hledají výrobci barev v přírodě. Častým zástupcem jarních vzorníků je například barva zeleného jablka, nebo její varianty,“ pokračuje Kralovanský.

Troufnete si na dekorativní techniky?

Dekorativní malby - antické zeminyModerní dekorativní techniky jsou možností, jak vymalovat byt „na vysoké úrovni za dobrou cenu“. Záleží jen na vás, jakou si vyberete. Díky dekorativním technikám mohou vaše zdi mít nádech akvarelu, antické patiny nebo rustikálních zdí. „Dekorativní techniky pronikají do českých domácností zatím pomaleji, ale postupně si získávají své oblíbence. Mezi našimi zákazníky je populární také benátský štuk, který se hodí například do kuchyně nebo obývacího pokoje,“ přibližuje situaci v Česku Kralovanský.

Vybarvěte nábytek

Neutrální a unisex barvy nemusí být jen na zdech bytu, ale i na nábytku. Doby, kdy jídelní stůl byl jen hnědý, jsou dávno pryč. Právě dřevěný nábytek je jako stvořený k přemalování. „Výhodou takového zásahu do interiéru je cenová dostupnost a flexibilita. Jedná se o úpravu v řádu stovek korun, proto si ji může dovolit prakticky každý. Nízká cena také umožňuje měnit barvy podle aktuálních trendů,“ uzavírá popisem poslední novinky Kralovanský.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2019>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist