Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Trendy v malování bytu v roce 2015

Bře 1512 Autor: Redakce

malovani pokojuChystáte se tento rok malovat a přemýšlíte, jaké jsou nejnovější trendy? Nechte se inspirovat tipy tohoto roku.

Malování barvou roku

Jako barva roku byla letos vybraná Marsala. Jedná se o tmavočervenou barvu s hnědými odlesky. Znáte Marsalu, ale barva to není? Máte pravdu, jméno totiž pochází ze Sicílie, kde se takto jmenuje jedna odrůda červeného vína. Společnost Pantone Colour, která každoročně vybírá barvu roku, charakterizuje marsalu jako obohacující mysl, tělo i duši. Ve vzorníku je označena 18 1438. Vhodné jsou pro ni barevné kombinace s šedou, jantarovou a tyrkysovou. Využít ji můžete nejen na stěnách, ale i na interiérových doplňcích nebo nábytku.

Co třeba polo-vymalované zdi?

Dnešní doba je uspěchaná a máme tendence všechno dělat napůl. Proč tedy tohoto trendu nevyužít i v malování? Stále populárnější jsou zdi vymalované nebo vytapetované jen do půlky. Polovýmalba zeď ozvláštní, ale zároveň nepůsobí kýčovitě. Pro tento typ výmalby je vhodné využívat světlé barvy a tóny, které postupně přechází do bílé. Možností je i kombinace dvou různých barev, ale v tom případě je potřeba vybírat obzvlášť opatrně.

S kombinacemi opatrně

Stejně jako loni i letos platí, že divoké kombinace se nenosí. „V pokoji by měly být maximálně dvě dominantní barvy jak na stěnách, tak u doplňků. Je vhodné kombinovat výrazné barvy s méně výraznými,“ říká Stanislav Kralovanský, odborník na malování pokojů z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Pozor je potřeba dávat také na kombinaci teplých a studených odstínů. Člověk vnímá obě skupiny barev různě a jejich nevhodná kombinace může způsobit roztěkanost. V obývacím pokoji se skvěle vyjímá sytě vínová v kombinaci s krémovou. Modré odstíny se zase hodí modré odstíny kombinované s bílou nebo smetanovou. Dodávají prostoru vzdušnost

Fototapeta-GoldenBridge.jpgFototapety jsou hitem

Klasickým tapetám pomalu zvoní hrana. Postupně je nahrazují modernější fototapety, které umožňují interiéru přeměnit se na tropický ráj, uklidňující přírodu nebo světovou metropoli.  „Vhodné jsou nejen na zeď, ale i na stěnu nebo dveře. Fototapeta je hodně výrazným prvkem interiéru, proto se ideálně hodí do prostředí bílých zdí nebo pokojů vymalovaných velice jemnými barvami,“ doplňuje Kralovanský.

Benátský štuk

benátský štukNovým způsobem malby je benátský štuk. Tato italská omítka dodává zdím punc luxusu. Je vhodná do obývacích pokojů, ložnic nebo pracoven. Naopak se nedoporučuje používat jej v koupelně, protože by neměl být vystavený tekoucí vodě. Díky své zrcadlové odrazivosti pokoj opticky zvětšuje. Lze jej provést v jakékoli barevné variantě.

Na výběru vhodné barvy a malby do interiéru má vliv řada faktorů, jako je velikost místnosti, její tvar nebo množství přirozeného světla. Je dobré poradit se s odborníky, kteří mají mnohaleté zkušenosti a správné kombinace už mají v oku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Trendy v malování bytu v roce 2015
  • Martina 6.9.2017 (09:10)

    Rozhodně malujeme jedině s malířem :-). Mohla bych dát dobrý kontakt, pokud bydlíte v Praze a okolí. MALÍŘI POKOJŮ PRAHA – +420 606 237 340. Malovali u nás již dvakrát a pokaždé jsme byli spokojeni.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist