Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tradiční pouzdro a jeho netradiční varianty

Bře 2123 Autor: Komerční sdělení

Schovejte dveře do stěny a získejte ve svém bytě trochu prostoru navíc! K tomuto účelu vám skvěle poslouží obložkové stavební pouzdro NORMA, které vás zaujme šíří své modelové nabídky.

stavebni_pouzdro_NORMA_detail_foto_zdroj_JAP_FUTURE (2)

Detail stavebního pouzdtra NORMA. Zdroj: JAP FUTURE

Stavební pouzdro je prvek zabudovaný v příčce, který umožňuje dveřnímu křídlu zajíždět do stěny. „Dveřní křídlo zasouvací do stavebního pouzdra je v otevřeném stavu zcela schované v konstrukci pouzdra zabudované ve stěně. Na rozdíl od klasických otočných dveří tak nepřekáží v prostoru,“ popisuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder. V konvenčních interiérech se nejčastěji využívají modely stavebních pouzder s tradiční obložkou, která lemuje stavební otvor a vystupuje přibližně jeden centimetr před rovinu stěny. Standardně se vzhled i materiál obložek ladí s dveřmi, ale výjimkou není ani jejich vzájemný kontrast.

Typickým představitelem obložkových stavebních pouzder je řada NORMA, která nabízí hned několik variant řešení zasouvání dveří. „Kromě klasických variant STANDARD pro jednokřídlé dveře a KOMFORT pro dvoje dveře vysouvající se proti sobě do středu stavebního otvoru vyrábíme i pouzdro NORMA PARALLEL s netradičním otevíráním dveří. Umožňuje totiž zasouvání dvou křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu,“ říká Petr Paksi a pokračuje: „Unikátním řešením je pak pouzdro NORMA UNIBOX, které představuje typ dvojitého pouzdra, kdy se dvoje dveře zasouvají do jednoho pouzdra uprostřed mezi dvěma dveřními průchody.“ NORMA UNIBOX nabízí ideální řešení pro menší interiéry, kde není dostatek prostoru pro dvě pouzdra vedle sebe.

Všechny modely stavebního pouzdra NORMA lze použít pro sádrokartonové i zděné stěny, zajišťují plynulý pojezd všech typů dveřních křídel a lze je opatřit tichým dorazem pro postupné dovírání dveří. Nově je možné je vybavit i oboustranným dorazem, který umí zpomalit dojezd dveřního křídla také při otevírání, tedy jeho zajíždění do pouzdra.

Více na www.japcz.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist