Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Rychlá rekonstrukce podlah podsypem z kameniva Liapor

Zář 1218 Autor: Komerční sdělení

Při rekonstrukci bytu, domu či chalupy bývá často nezbytná rekonstrukce podlahy. Možností, jak rekonstrukci provést je několik, ale jedna z nich je velmi rychlá a elegantní. Jedná se o vytvoření nové suché plovoucí podlahy ze sádrokartonových, dřevotřískových nebo cementotřískových desek, pod kterými se pro vyrovnání podkladu položí vrstva vyrovnávacího podsypu z  lehkého keramického kameniva Liapor , obecně známého pod názvem „keramzit“.

Více o keramickém kamenivu Liapor

Výhody vyrovnávacího podsypu z Liaporu

 1. 1. Malé zatížení podkladní konstrukce
 2. 2. Dokonalé vyplnění nerovností a vyrovnání podkladu
 3. 3. Zcela suchý a rychlý proces
 4. 4. Výborná tepelná i akustická izolace
 5. 5. Podlaha je ihned pochozí

Video z rekonstrukce podlahy s podsypem z Liaporu

Liapor logoNejvětší předností podlah spodsypem z Liaporu je jejich jednoduchá a rychlá montáž suchou cestou. Výrazně se zkracuje doba realizace (nejsou nutné přestávky) a navíc je tento typ podlah mnohostranně použitelný pro bytovou výstavbu, novostavby i rekonstrukce. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby a jsou vhodné například pro řešení podlah střešních nástaveb stávajících bytových domů.

Podsyp z Liaporu v podlahách dokonale vyrovná případné nerovnosti podkladu, výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy, kročejový útlum a umožňuje například i bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Průběh rekonstrukce

Po odstranění staré podlahy a starého násypu podklad dobře očistíme. Před realizací vyrovnávacího podsypu se doporučuje na stávající konstrukci položit separační vrstvu (např. netkanou geotextilii). Suchý podsyp z Liaporu je vhodný aplikovat při nerovnostech podkladu nad 20 mm, výše násypu není v podstatě omezena. Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka. Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.

Montáž vlastní podlahy

 • Podlahové desky by měly být vždy kladeny v systému pero/drážka a pokud klademe vícevrstvý systém, musíme dbát na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.
 • K zajištění správné funkce plovoucí podlahy musíme oddělit podlahové desky od stěn a ostatních stavebních konstrukcí pomocí dilatačních obvodových pásků. Podlahové desky klademe na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu.
 • Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahové desky pokládat postupně. Ideálně si vždy připravit plochu podsypu větší o 30 % než bude plocha kladených desek. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.
 • Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnosti podlahy zajistíme nanesením lepidla do spár desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.
 • Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotova a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu.

Jak a kde koupit keramické kamenivo Liapor

Pro další informace a individuální cenové nabídky kontaktujte naše obchodně technické poradce.

Ing. Libor PupíkHelena Pavlisová
tel.: +420 352 324 435tel.: +420 352 324 441
mob: +420 606 643 550mob: +420 602 110 656
e-mail: pupik@liapor.cze-mail: pavlisova@liapor.cz

Více informací naleznete na www.liapor.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Rychlá rekonstrukce podlah podsypem z kameniva Liapor
 • michal 2.5.2013 (19:50)

  dobry den prosim vas hledam ultrazvukovy vysoušeč budov mužete mi neco poslat dekuji DEJM MICHAL

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist