Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Řezání vodním paprskem aneb jak docílit zajímavého interiéru

Zář 1327 Autor: Aneta Skotníková

Přejete si, aby interiér vašeho domu či bytu vypadal moderně a nevšedně? Tak právě pro vás je tu skvělá možnost, jak toho docílit. Zkuste netradiční tvary obkladů. Technologie řezání vodním paprskem vám nabízí nekonečně možností, jak ozvláštnit vaší dlažbu libovolnými tvary a obrazci. Stačí jen předložit grafický návrh, ať už vámi zhotovený nebo dle vašich požadavků vyškolenými grafiky, a počítač udělá vše za vás na tzv. CNC řízených stolech. Bez zbytečných ztrát, s přesností a kvalitou.

Jaké materiály jsou vhodné pro řezání vodním paprskem?

rezani vodouPřevážně ty méně tvrdé, jako jsou například pěnové či izolační materiály. U tvrdých materiálů, jako je sklo, kámen, mramor, žula, pískovec, dlažba, kov, se do vysokotlakého vodního paprsku přidává abrazivo, například granát nebo olivín.

Celý proces, připomínající princip vodní eroze, funguje tak, že proud vody o velké rychlosti strhává jednotlivá zrna abraziva. Paprsek vzniká v řezací hlavě, která se dokáže pohybovat rychlostí několika milimetrů i metrů za sekundu s přesnosti 0,1 mm. Výhodou také je, že celý řezný proces probíhá bez tepelného ovlivnění materiálu. Řezaný díl se tedy tvarově nezmění. Výsledkem je kvalitní řez bez otřepů. Hrana tak většinou nepotřebuje další opracování. Stále si nedokážete tento způsob řezání představit? Nezoufejte a zavítejte na stránky firmy TALPA-RPF, kde po pár kliknutích najdete potřebná videa a fotografie k přiblížení technologie vodního paprsku. Na jakékoliv dotazy vám jistě rádi odpovědí. Proto firmu neváhejte kontaktovat.

pegasPokud chcete jít s dobou, měli byste vědět o 3D řezání. To dává keramickým obkladům nový rozměr. Jedná se o vytváření prostorových objektů. Umožňuje totiž řezání pod úhlem 45 stupňů. To je mimo jiné výhodou pro docílení čistých hran a tím i možností neužívat přechodové lišty.

Máte rádi přírodu? Tak to vás jistě potěší informace, že řezání vodním paprskem je k životnímu prostředí velice šetrné. Při tomto procesu řezání nevzniká žádný prach, odpad ani zplodiny.  

Tato technologie není žádným nováčkem, ale od 50. let 20. století zkušeným „mazákem“ v oboru. Rok od roku se tak řezání vodním paprskem zdokonalovalo. Své o tom ví i ostravská firma TALPA-RPF, která se na našem trhu pohybuje od roku 1991. Na jejím portále ŘEŽEME-VODOU.CZ najdete nejen běžné informace jak vytvořit mozaiky, ornamenty nebo firemní loga, ale také videa, kde je celá technologie ukázána.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist