Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Příprava na návštěvu: Klíčová místa a věci, které byste měli rychle umýt, než hosté dorazí

Zář 2306 Autor: Claudie Kornelová

Očekáváte návštěvu a rádi byste jim ukázali svůj domov v nejlepším světle? Než hosté dorazí, je dobré se zaměřit na několik klíčových míst, která zanechají pozitivní dojem. I když nemáte dostatek času na kompletní úklid celého domu, pečlivě provedený rychlý úklid určitých oblastí a věcí může udělat velký rozdíl. Zde jsou ta nejdůležitější místa, která byste měli rychle umýt a upravit před příchodem hostů.

domov

Jsou místa, která byste rozhodně neměli přehlížet. Zdroj foto: Pixabay.com – Pexels

Vstupní prostor a chodba

První dojem je vždy klíčový. Vyčistěte vstupní prostor, odstraňte boty, kabáty a další nepořádek. Zkontrolujte, zda je zde dostatek prostoru pro hosty, aby si mohli pohodlně sundat obuv a vytáhnout kabáty. Také nezapomeňte setřít prach a očistit viditelné plochy, jako jsou zrcadla nebo komody.

Koupelna

Koupelna je dalším místem, které hosté často navštíví. Umyjte umyvadlo, toaletu a koupelnovou vanu. Zkontrolujte, zda je k dispozici dostatek toaletního papíru a osušte vodní kapky na zrcadle a skle. Osvěžte vzduch a připravte ručníky.

Obývací pokoj nebo společenská místnost

Vytřete prach z povrchů, jako jsou stolky, police a televizní stolky. Umyjte nebo vytřete viditelné skvrny na nábytku. Ujistěte se, že jsou dostupná pohodlná místa k sezení pro vaše hosty.

Kuchyně a jídelna

Umyjte nádobí, které zůstalo ze snídaně nebo oběda. Vyčistěte linku, dřez a sporák od zbytků jídla. Ujistěte se, že jsou viditelné plochy na stole čisté a bez nepořádku.

kuchyně

Kuchyně je jedním z míst, kterým byste měli věnovat pozornost. Zdroj foto: Pixabay.com – ErikaWittlieb

Ložnice hostů

Pokud očekáváte přespání vašich hostů, připravte pro ně čisté povlečení a osušte povrchy. Může to být malý detail, který ukáže vaši péči a ohleduplnost.

Povrchy veřejných prostor

Třebaže nemusíte mít čas na kompletní úklid všech prostor, ujistěte se, že jsou viditelné plochy, jako jsou stoly a linky, čisté a upravené. Tento rychlý krok může interiér okamžitě zlepšit.

Zahrada nebo terasa

Pokud máte venkovní prostor, který bude hosty navštěvován, ujistěte se, že je upravený a čistý. Odstraňte nepořádek, posekejte trávník a osušte venkovní nábytek, pokud je to potřeba.

A jaké věci byste měli před příchodem hostů umýt?

Umývání nádobí a příborů

Hromada špinavého nádobí ve dřezu může hned na začátku na návštěvu působit nepříjemným dojmem. Rychle umyjte všechno nádobí, příbory a sklenice, které máte k dispozici. Připravte si dostatek místa na sušení, abyste nemuseli potají utírat nádobí ručníkem před hosty.

nádobí

Čisté příbory a nádobí ukazují čistotu domova. Zdroj foto: Pixabay.com – Photo Mix

Odstraňte nepořádek

Nepotřebné věci, které leží kolem, mohou interiér působit chaoticky a zmenšit pocit prostoru. Schovávejte rychle věci, které nechcete, aby vaši hosté viděli, a ujistěte se, že jsou volné plochy co nejvíce uklizené.

Osušte zbytky vody

Při rychlém umytí různých ploch se často mohou objevit kapky vody. Mokré stoly, umyvadla nebo koupelnové desky působí nedbalým dojmem. Osušte rychle všechny povrchy, aby byly suché a čisté.

Závěr

Příprava na návštěvu zahrnuje daleko více než jen fyzický úklid. Skvělý dojem zanecháte také tím, že se budete snažit vytvořit pohodlnou a přívětivou atmosféru pro své hosty. I když nemáte čas na dokonalý úklid celého domu, rychlý úklid klíčových míst a věcí a pečlivá pozornost k detailům mohou zajistit, že vaše návštěva se bude cítit vítána a pohodlně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist