Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Použijte jeden čajový sáček a už nikdy neuvidíte ve svém domě pavouky nebo myši

Dub 2320 Autor: Claudie Kornelová

Všichni se chceme ve svých domovech cítit pohodlně. Bohužel jsou ale chvíle, kdy můžeme začít cítit jisté narušení. Nemluvíme teď o tom, když do bytu vstoupí cizí osoba a my se musíme uskromnit, ale o malých potvůrkách, jako jsou myši a pavouci. Pokud jste si všimli, že i vy máte doma tyto nevítané návštěvníky, tak nebojte. Zbavit se jich lze velmi snadno! Stačí, abyste použili použitý sáček od mátového čaje.

čaj

Budete se divit, jaké zázraky dokáže pytlík od mátového čaje s vaším domovem. Zdroj foto: Unsplash.com – Drew Taylor

Proč pavouci přicházejí

V září začíná pro pavouky období páření, kdy se samci vydávají na lov, který je může zavést do interiéru. Proto je výskyt pavouků častější na podzim. Do interiéru se dostávají především otevřenými nebo špatně stíněnými okny a dveřmi a mezerami a škvírami kolem skel. Také stopují v krabicích nebo venkovních předmětech, které vnesete dovnitř. Někdy se pavouci dostanou dovnitř při hledání potravy a kořisti. Při invazi si dávejte pozor na otevřené nádoby s potravinami.

Proč myši přicházejí

Nemyslete si, že máte nečistou domácnost nebo že se vám ve sklepě něco rozkládá, pokud si všimnete výskytu myší. Hlodavci jsou zkrátka mrchožrouti. Hledají úkryt a potravu všude, kde ji najdou. Pokud je váš dům volný, stěhují se dovnitř. Některé věci je přitahují, například vaše přístupné venkovní popelnice nebo kompostéry, ořechy a plody na zahradě ze stromů, venkovní misky na jídlo a vodu pro vaše domácí mazlíčky nebo krmítko pro ptáky. Najděte si pro tyto účely nádoby odolné proti hlodavcům.

myš

Zvýšený výskyt myší neznamená, že byste doma dělali něco špatně, měli nepořádek či se vám někde něco rozkládalo. Myši jsou zkrátka mrchožrouti, kteří hledají potravu a ubytování všude. Zdroj foto: Unsplash.com – Joshua J. Cotten

Jak nejlépe se lze těchto škůdců zbavit

Metoda, jak se škůdců zbavit, je jednodušší, než si dokážete představit. Stačí si uvařit šálek mátového čaje a poté nechat sáček v místnosti, kde se vyskytovaly problémy s pavouky a myšmi. Mezitím si vychutnejte lahodný šálek mátového čaje! Čajový sáček umístěte vždy do rohu, nejlépe tedy, když použijete 4 čajové sáčky, aby byl do každého rohu jeden.

Pokud nejste jedním z těch lidí, kteří si rádi vaří čaje, můžete stejných výsledků dosáhnout pomocí esenciálního oleje. Dejte 10 – 15 kapek mátového oleje do lahvičky s rozprašovačem plné vody a nastříkejte ji kolem základních desek. Nejenže to pomůže udržet pavouky a myši daleko, ale váš domov bude fantasticky vonět! Na pavouky můžete použít také skořicový a citronový olej.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist