Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Podzimní úklidová revize, kterou stačí udělat jednou za rok

Říj 1816 Autor: Redakce

Zatímco jarní úklid zná každá domácnost, na ten podzimní se často zapomíná. Většina měst a obcí přitom v tomto období zabezpečuje zpřístupnění velkoobjemových kontejnerů, které přímo vybízí k inventuře domácnosti nebo zahrady. Podívejte se spolu s námi na pár podzimních úklidových tipů, na kterých je nejlepší to, že je stačí zrealizovat z pravidla jednou ročně.

mechanicky vysavac

  • Záclony a závěsy

Když je řeč o prachu, většina lidí myslí na nábytek nebo podlahy, ale zamysleli jste se někdy nad tím, kolik prachu se během celého roku usadí na záclonách a závěsech? Jejich vyčištění je přitom celkem jednoduché, stačí mít na paměti pár zásad. V případě záclon volíme praní v programu pro jemné prádlo na maximálně 30 °C a po vyjmutí z pračky je rovnou – ještě vlhké – zavěste na okna. To samé platí i pro závěsy, avšak ty před zavěšením můžete ještě vyžehlit.

  • Dveře a okna

Ne, nehovoříme o čištění dveří a umývání oken, ale o celkové údržbě. Dveře a rámy nestačí pouze vyleštit, ale aspoň jednou ročně zkontrolovat kliky a panty a v případě potřeby je promazat olejem bez abraziv. V případě oken se kromě skel zaměřte i na okenní rámy, kde se v průběhu roku hromadí všechno možné – od prachu až po mrtvý hmyz – a nevynechte ani těsnění.

  • Spotřebiče

Nezapomeňte, že aspoň jednou ročně je potřeba řádně vyčistit i pračku a sušičku, sporák, myčku, chladničku, mikrovlnku nebo rychlovarnou konvici. Dbejte přitom na to, abyste čistícími prostředky neudělali více škody než užitku a snažte se maximálně využívat jemné hadříky bez agresivních chemických prostředků. Ideálním řešením je šetrný mikrohadřík Actifibre od Viledy, který kombinuje absorpční vlastnosti houby a čistící účinky mikrovlákna. Se špínou si navíc poradí i bez chemických čistících prostředků – stačí jej navlhčit ve vodě.

mikrouterka

  • Špajzka, potravinové skřínky a poličky

Toto může znít jako pořádná otrava, ale čím více si dáte záležet, tím více bude okolí vašich potravin čisté a tím lepší přehled budete mít. A je dost možné, že navíc objevíte hromadu potravin po záruce, které jen zbytečně zabíraly místo. Taktika je jednoduchá – vyberte všechno, regály pořádně vytřete, a když vytřídíte to, co skutečně potřebujete, můžete potraviny uložit zpět tak, abyste měli přehled aspoň do dalšího podzimu.

  • Sklep anebo garáž

Podzimní revize by rozhodně neměla obejít sklep nebo garáž, ze kterých se často stávají nepřehledná skladiště zbytečností od výmyslů světa. A když jsou na podzim k dispozici i velkokapacitní kontejnery, lepší čas na „debordelizaci“ garáže snad ani neexistuje. Nejdůležitější je vytřídit a vyházet zbytečnosti a ostatní věci logicky zorganizovat. O podlahu se postará multifunkční smeták Vileda Quick & Clean, jež je vhodný na všechny druhy tvrdých podlah a který si snadno a rychle poradí s prachem, vlasy i s větší špínou.

A na závěr nezapomeňte, že čím víc energie investujete do podzimní úklidové revize, tím méně práce budete mít při vánočním úklidu anebo na jaře.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist