Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Online návrh interiéru vlastními silami

Led 2119 Autor: Redakce

V minulém století byly rady interiérových designérů záležitostí, kterou si mohlo dovolit jen horních deset tisíc. Dnes jde o dostupnou službu a velmi chytrou investici. O pomoci odborníků je určitě dobré uvažovat, pokud nemáte představu, jak interiér vybavit. Jestli je vaše hlava naopak plná nápadů, nebo jste se zhlédli v nějaké interiérové fotografii na internetu či v časopisu, můžete se do návrhu pustit i sami.

Přehršel nápadů, jedno volné odpoledne a touha experimentovat. Pokud vám tohle nechybí, zkuste si navrhnout interiér sami. Když nakonec uvidíte, že na to nestačíte, vždycky máte možnost obrátit se na odborníky.

Pro laiky je na internetu k dispozici celá řada online nástrojů. Tyto návrhářské programy vám umožní rozestavět si v místnosti objekty, zkombinovat různé barvy a vyzkoušet různé typy nábytku.

navrh interieru

Foto: Rudy and Peter Skitterians, Pixabay

Propracovaný 3D návrh v Homestyler

Jedním z nejpropracovanějších online nástrojů na návrh interiérů je Homestyler od společnosti Autodesk. V intuitivní online aplikaci si navrhnete klidně celý dům. Začít se dá bez dekorace, návrhy vypadají opravdu profesionálně a realisticky.

Floorplanner i v češtině

Podobně hezké výsledky dostanete z aplikace Floorplanner. Je třeba se do ní registrovat, ale nejde o nic složitého. Bonusem je, že zvládá i češtinu. Nejdříve si svůj domov načrtnete ve 2D, pak přepnete do 3D zobrazení a doladíte detaily. Verze zdarma je naprosto dostačující, pokud byste chtěli generovat obrázky interiéru ve vyšší kvalitě, budete si muset zaplatit.

Home by me kompletně zdarma

Celosvětově je velmi oblíbený nástroj Home by me, který je dostupný kompletně zcela zdarma se všemi svými funkcemi. Má bohatou nabídku předvoleného nábytku, pracuje se s ním jednoduše. Stejně jako u předchozího nástroje pak stačí jen přepnout z 2D zobrazení do 3D.

Plánovač přímo do řetězce Ikea

Jestliže jste fandové švédského řetězce Ikea, můžete použít přímo plánovač Ikea. Možná není tolik propracovaný jako výše zmíněné aplikace, ale přináší jednu velkou výhodu – víte, kde koupit nábytek, který si do v plánovači vybíráte.

Řešením je nábytek na zakázku

Pokud si v plánovači naskládáte hezký nábytek a nepodaří se vám ho dohledat v žádném e-shopu, vždycky je tu možnost nechat si ho udělat na míru. Dejte však pozor, aby ladil s ostatním kupovaným nábytkem. Vždycky je lepší nábytek nejdříve koupit a pak si od truhláře nechat dodělat ten atypický, naopak to bude komplikovanější. Truhláři jsou šikovní, zrealizují veškeré vaše potřeby, třeba i skládací postele, sedačky vhodné k dennímu ležení, speciální platformové postele a mnoho dalšího.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist