Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Na co nezapomenout při nákupu nové televize, ať neprohloupíte

Bře 2122 Autor: Komerční sdělení

Chtěli byste si pořídit do svého obýváku nejmodernější televizi, díky které si budete připadat jako v kině? Ztrácíte se v názvech technologií, v označení rozlišení a v úhlopříčkách? Poradíme vám, jaké nejdůležitější body si pohlídat, abyste nevyhodili z okna desetitisíce za nevhodný televizor.

Chytrá jako horákyně

Taková by měla být vaše televize. Smart TV jsou dnes už absolutním standardem, na vás je si zvolit značku televize s tím správným operačním systémem. Právě ten vytváří z televize interaktivní nástroj, díky němuž můžete sledovat obsah ze streamovacích platforem (HBO Go, Netflix a jiné), pouštět si videa z YouTube nebo procházet internetové stránky. Dobrou zkušenost máme s operačním systémem VIDAA od společnosti Hisense. Jedná se o rychlou a uživatelsky přívětivou platformu, která má spoustu předinstalovaných aplikacích (včetně českých aplikací, což vám usnadní dost práce při instalaci).

smart tv

Foto: hisense.cz

Co vám zaručí dokonalý obraz?

V druhém kroku se zaměřte na rozlišení televize. Většinou se udává v pixelech, které udávají, kolik obrazových bodů umí televize na obrazovce zobrazit. Čím vyšší rozlišení, tím větší kvalita. Pro určitá rozlišení se ale používají také standardizovaná slovní označení:

4k Ultra HD / UHD = 3840×2160 pixelů

Full HD = 1920×1080 pixelů

HD Ready = 1366×768 pixelů

Doporučujeme zaměřit se při výběru na televizory s rozlišením 4k. Ačkoli ne všechny programy a televizní kanály vysílají v tomto rozlišení, můžete najít spoustu kvalitního obsahu přes satelit, streamovací platformy nebo na internetu. A 4k filmů, pořadů a seriálů bude stoprocentně do budoucna přibývat.

TIP: Nezapomeňte si také spočítat, jak velkou televizi a s jakým rozlišením byste doma ideálně měli mít. Vše důležité se dozvíte v tomto článku o výběru úhlopříčky televize.

chytra tv

Foto: hisense.cz

Televize jsou pak označovány spoustou dalších parametrů, které vám poví, jak televize promítá obraz na obrazovku, jak vytváří ten nejlepší kontrast a jak zobrazuje barvy. To vše je důležité, pro laika se ale v těchto hodnotách těžko orientuje. Doporučujeme si jednoduše zajít do obchodu a na několik televizí se podívat. Sami uvidíte, jaký je mezi nimi rozdíl a který obraz se vám bude nejlépe sledovat.

Zvuk jako v kině

Pokud obraz považujeme za důležitý, pak zvuk je za ním ve velmi těsném závěsu. Právě v kinech oceňujeme, když se při dramatické scéně rozduní místnost. Ze všech stran se na nás valí tóny, které nás přesunou přímo na místo děje a my přestáváme vnímat své okolí. A takového efektu by chtěli výrobci televizí dosáhnout i u vás doma.

Řešení je jednoduché: systém, který využívají kina, přenést do obýváku. Systém Dolby Atmos se proto postupně stává součástí domácích kin a momentálně je považován za špičku na trhu zvukových technologií. Jedná se o pokročilý systém, který rozděluje zvuk na více samostatných složek. Ta pak přesně umisťuje do jednotlivých reproduktorů tak, aby kolem vás zněly přesně a jakoby trojrozměrně.

TIP: Zajímá vás více? Přečtěte si článek o nejčastějších technologiích televizí, jejich výhodách a nevýhodách.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist