Minimalismus jako životní styl? Určitě ano!
Lidé mají častokrát tendence zbytečně hromadit spoustu věcí. Výsledek je takový, že mají své domovy přeplněné celou řadou nesmyslů, co nikdy nevyužijí, a to mnohdy něco z toho mají i dvakrát.
Zbavte se všeho nepotřebného
Jestliže chcete začít žít více minimalisticky, nejjednodušší věc, kterou můžete hned na začátku udělat, je vytřídit své oblečení. Staré kousky, které jste neměli několik měsíců nebo let na sobě, nemilosrdně dejte pryč a nechte si jen svršky, jež doopravdy unosíte. Vytřízené oblečení dejte někomu známému, případně odneste na charitu.
Hned po šatníku se přesuňte na dekorace v interiéru. Vážně potřebujete pět kočičích sošek a nefunkční hodiny? Odpověď je rozhodně ne, a proto se zbavte všech zbytečných lapačů prachu, nefunkčních předmětů i té škaredé vázy, kterou jste dostali od maminky k narozeninám a máte ji vystavenou jen proto, že to byl dárek.
Další místnost, kde se hojně hromadí zbytečnosti, je bezpochyby kuchyně. Protřiďte pečlivě každý šuplík a skříňku, přičemž dejte do koše všechno rozbité nádobí i prošlé potraviny. Pokud máte třeba tři naběračky, ale používáte jen jednu, ty zbylé někomu darujte.
Po kuchyni se vrhněte na celkovou likvidaci starých a nepotřebných věcí. Projděte například všechny dokumenty a ty již neplatné vyhoďte. Buďte na sebe přísní také ohledně hromadění všech předmětů, jež by se přeci mohly ještě někdy hodit. Ne, nemohly! Stejně přistupujte též ke kosmetice.
Nakonec nezapomeňte udělat čistku i ve svém počítači a telefonu. Nepotřebné soubory smažte, zorganizujte si pracovní plochu, protřiďte seznam vámi sledovaných profilů na sociálních sítích, promažte své fotoalbum atd.
Minimalismus vs. ekologie
Pokud se zajímáte o ekologii a udržitelnost, minimalismus je jistě správná cesta, po níž se můžete vydat. Díky tomu, že omezíte nakupování nových věcí, totiž znatelně snížíte svoji ekologickou stopu.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.