Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kvalitní spánek pro pevné zdraví. Poradíme, jak vybírat matraci, postel a lůžkoviny

Říj 1826 Autor: Redakce

Když se pořádně vyspíte, hned je další den o kousek lepší. Podobně to vnímá také imunitní systém a naše pracovní výkonnost se zvyšuje. Dobře se vyspat však není tak jednoduché, jak by se mohlo zprvu zdát. Pro dostatečný komfort si musíte poradit s výběrem matrace, postele a lůžkovin. A jak na to? To vám zjistíte v tomto článku.

loznice matrace

Co ovlivňuje kvalitu spánku?

Kvalitním spánkem posilujeme imunitní systém, zlepšujeme svou produktivitu a napomáhá celému tělu důkladně zregenerovat po náročném dni. A to všechno nepůjde bez kvalitního vybavení a příhodných podmínek. Zaměřte se tedy na výběr matrace, postele, lůžkovin a ložního prádla. I v případě, že všechno z uvedeného bude dokonalé, nemusíte se dobře vyspat. Místnost na spaní by se měla dát co nejlépe zatemnit. Ideální je i dostatečná izolace proti zvukům z ulice a dalším rušivým prvkům.

Výběr matrace

Při výběru kvalitní matrace zvolte takovou tuhost, která vám vyhovuje. Z toho důvodu je vždy lepší navštívit kamennou prodejnu, kde si na vlastní kůži vyzkoušíte, zda se vám na konkrétním typu dobře leží, nebo potřebujete jinou tvrdost. Navíc se můžete poradit s profesionály, kteří vám doporučí vhodné varianty a usnadní tak váš výběr. Snažte se porovnat několik variant a nesahejte hned po první volbě. Možná totiž objevíte nějakou ještě o kus lepší, kde se budete cítit jako v bavlnce. Kromě pohodlnosti se zajímejte také o rozměry, aby matrace perfektně seděla do vaší postele. Dobrou volbou jsou například značky TEMPUR nebo Perdomire.

Záleží na posteli i lůžkovinách

Dalšími výraznými prvky, které ovlivňují kvalitu spánku, jsou postel a lůžkoviny. Ideální volbou jsou postele z přírodních materiálů, jako je dřevo. Co se týká lůžkovin, vybírejte podle ročního období. Oblíbené jsou nejrůznější úpravy bavlny, kdy na zimu je vhodné například flanelové povlečení a v létě příjemně chladí saténová úprava. Ložní prádlo by mělo být navlečeno na kvalitních dekách a polštářích. Vsadit můžete buď na péřovou klasiku, nebo si vybrat moderní dutá vlákna. Samotné pokrývky mohou být také určeny pro celoroční či sezónní používání v závislosti na hřejivosti.

Prodejce kvalitních matrací

Matrace dnes nabízí více obchodů. Kvalita se však poměrně zásadně liší často i přesto, že ceny jsou podobné. Při výběru matrace myslete na to, že jde především o vaše zdraví. Renomovaným prodejcem opravdu kvalitních matrací splňujících nejrůznější testy a požadavky lidského těla je společnost ProSpánek. Sortiment jednotlivých matrací si můžete prohlédnout v kamenných prodejnách i na internetu. Je zde i možnost objednání matrace přes e-shop i s dopravou, kdy se nemusíte starat o to, jak dáte do auta velké a rozměrné matrace.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist