Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Kočičí plemena, která jsou ideální pro milovníky psů

Říj 2214 Autor: Claudie Kornelová

Co na psech nemilovat? Jsou věrní, otevřeně láskyplní, skáčou a vrtí ocasem a rádi se se svými lidmi mazlí. Pokud však uvažujete o adopci kočky, přestože se považujete za „pejskaře“, možná vás potěší, že existují kočičí plemena, která jsou známá svým chováním podobným štěněčímu.

kočka

Přestože milujete psy, tak existují kočičí plemena, která mají psí povahu. Zdroj foto: Pixabay.com – Ben Kerckx

Habešská kočka

Tito královští krasavci známí jako habešští kočkodani jsou přirození průzkumníci, kteří se rádi stýkají se svými lidmi a následují je po celém domě. Protože rádi pozorují svět z vyvýšeného místa, zřízení víceúrovňových kočičích polic nebo škrabadel jim umožní cítit se jako doma. Často s vámi budou konverzovat tichým, příjemným štěbetáním.

Americký curl

Americká curl kočka získala své jméno díky svému charakteristickému znaku: má zakroucené uši. Tyto kočkovité šelmy jsou velmi aktivní a projevují spoustu náklonnosti, což z nich činí ideální rodinné mazlíčky. Skvěle se snášejí i s dětmi a ostatními domácími zvířaty.

Bengálská kočka

Bengálská kočka je potomkem kočky domácí, egyptské mau a asijské leopardí kočky a je hravým domácím mazlíčkem. Ačkoli vypadají divoce – pro svou odvážně skvrnitou a mramorovanou srst – jsou společenské, dají se naučit různým trikům a rády se k vám přidají na procházce venku na vodítku.

Devon rex

Kočky plemene devon rex jsou známé svými bezelstnými obličeji, špičatýma ušima a štíhlou postavou. Povahově jsou velmi hravé – až hyperaktivní – a rády se učí novým hrám, například aportování. Tyto kočky jsou také velmi mazlivé a chtějí být všude, kde jste vy.

kočka

Devon rex má velmi hravou povahu. Zdroj foto: Pixabay.com – Zdeno Kittler

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka je známá jako největší domácí kočka a ráda vám bude dělat společnost. Pokud se nenecháte zastrašit velikostí (mainské mývalí kočky dorůstají délky až 40 cm) nebo línáním (jejich srst by se měla pravidelně upravovat), bude tato majestátní kočka ochraňovat vaši rodinu.

Manská kočka

Kočky manské bezocasé jsou vyhlášenými lovci, protože v minulosti byly vlastněny za účelem pronásledování drobné kořisti, jako jsou hlodavci, ze svých domovských farem a lodí na moři. Tyto kočky si s vámi zahrají aport a lze je vycvičit, aby rozuměly hlasovým povelům.

Ocicat kočka

Ačkoli se ocicatky podobají svým divokým příbuzným, jsou to skutečně domácí kočky, které jsou rády v blízkosti svých lidí. Můžete je také cvičit na vodítku a brát je na procházky a výlety. Po vašem boku budou rády prozkoumávat přírodu.

Ragdoll

Pokud máte rádi psy na klíně, jsou pro vás ragdollové kočky ideální volbou. S největší pravděpodobností vás přivítají u dveří, když se vrátíte z domova. Tyto kočky se také rády mazlí a hrají si.

kočka

Ragdollky na vás budou čekat u dveří. Zdroj foto: Pixabay.com – Václav Závada

Savanová kočka

Atletické a impozantní savanové kočky jsou kříženci, kteří vznikli křížením siamské kočky a divoké africké kočky serval. Savanské kočky jsou vždy připraveny na výzvy, a tak se spíše než k mazlení odhodlají k brodění v bazénu, šplhání do výšek (mohou vyskočit až do výšky osmi metrů) nebo k procházení domu.

Sphynx

Kočky sphynx lze vycvičit k provádění různých triků. Ony se na oplátku budou těšit se z toho, že na ně bude upřena pozornost. Tyto kočky jsou chytré, energické a milující.

Siamská kočka

Siamské kočky jsou velmi dobře cvičitelné, ale musíte je přesvědčit, že výcvik je jejich nápad. Lidé mají tyto kočky rádi jako společníky i díky jejich upovídané povaze.

Turecká van

Další velkou kočkovitou šelmou je turecká van. Přirozeně aportuje a často přináší míčky svým lidským společníkům, aby zahájila hru, a chodí na vodítku a postroji. Její sklon k plavání jí dokonce vynesl přezdívku „plavecká kočka“.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist