Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak si vymalovat místnost? Poradíme vám ty nejlepší barvy pro každý typ osobnosti!

Kvě 2313 Autor: Claudie Kornelová

Ať už patříte mezi vášnivé kutily, nadšence do cvičení, nebo máte lehké spaní, existuje řada barev, které jsou ideální pro vaši povahu a které dokážou podpořit vaší vášeň pro věc. Čtěte dále a zjistěte, která barva nejvíce odpovídá vaší osobnosti, abyste si mohli vybrat ideální odstín právě pro vás.

barva

Barva závisí na tom, co od výsledku očekáváte. Zdroj foto: Pixabay.com – Rudy and Peter Skitterians

Červená pro kreativce

Pokud trávíte víkendy stavěním, kutilstvím nebo zkoušením nových projektů, zvažte, zda byste neměli svůj ateliér nebo dílnu obložit stěnou z červené barvy. Tento ohnivý odstín, který vyvolává energii, nadšení a vášeň, může roznítit vaši kreativitu, zvýšit krevní tlak a zrychlit srdeční tep, abyste byli (doslova) nažhaveni na další záblesk geniality.

Modrá pro produktivní lidi

Modrá barva je nejvíce používanou barvou v domácích kancelářích, a to z dobrého důvodu. Její konotace s vodou a klidem mohou snížit stres a podpořit soustředění a jasnost při práci. Pokud jste pracovním dříčem, který se řídí termíny, vyzkoušejte odstín modré, abyste zvýšili produktivitu a zefektivnili svůj každý pracovní den.

modrá

Pokud potřebujete být produktivní, vyzkoušejte modrou. Zdroj foto: Pixabay.com – Ferenc Keresi

Bledě zelená pro milovníky přírody

Pokud vás láká příroda, pak jsou zemité zelené odstíny v kombinaci s praktickými neutrálními barvami, jako je černá, šedá a hnědá, ideálními odstíny, které přenesou pohodlí přírodních prvků do vašich interiérů. Ať už ve vstupní hale, koupelně nebo ložnici, několik nátěrů těchto uklidňujících barev okamžitě zklidní každou místnost.

Oranžová pro fitness guru

Aktivní majitelé domů, kteří milují sport, si zamilují, co v jejich domácí posilovně dokáže několik vrstev oranžové barvy. Tato barva dodávající energii podporuje motivaci a udrží vás v pohybu i při tom nejnáročnějším tréninku. Extra zdravý domov si můžete vytvořit i vymalováním kuchyně na žluto; má se za to, že lněný odstín povzbuzuje metabolismus.

barva

Oranžová je ideální pro fitness nadšence. Zdroj foto: Pixabay.com – Siala

Fialová pro milovníky lázní

Pokud často potřebujete trochu odpočinku, zklidněte nervy a rozhořčení trochou levandule nebo šeříku. Bylo prokázáno, že světle fialová barva podporuje relaxaci, takže je ideální pro vytvoření uvolněné atmosféry v obývacím pokoji, rodinném pokoji nebo v koupelně. Pokud je vaším stylem nenápadná elegance, spojení těchto světlejších odstínů s tmavě fialovými se snoubí s klidem a sofistikovaností.

Žlutá pro veselé povahy

Žlutá barva, která je ideální pro lidi, kteří vidí sklenici napůl plnou než prázdnou, vyzařuje v každé místnosti štěstí, pohodu a oslavu. Vyzkoušejte ji v prostorách s velkým provozem, jako je kuchyň nebo koupelna, aby se nejrušnější místa ve vaší domácnosti stala plná pozitivních vibrací.

barva

Žlutá je plná pozitivity. Zdroj foto: Pixabay.com – Hans

Modrá a zelená pro lidi s lehkým spánkem

Pokud se v noci neustále převalujete, vymalování stěn ložnice modrou nebo zelenou barvou vás může ukolébat ke spánku. Bylo prokázáno, že tyto klidné tóny podporují spánek, protože snižují krevní tlak, srdeční frekvenci a dýchání a uklidňují vaši mysl, abyste si mohli dobře odpočinout.

Zelená pro cílevědomé

Žádné překvapení: Sytě zelená barva je nejvhodnější pro podnikatelského ducha, podporuje zdraví, bohatství a prosperitu. Zelený odstín, který osvěžuje a oživuje, je jednou z nejpříjemnějších barev pro oči a je ideální pro domácí kancelář nebo jiné pracovně náročné prostory v domácnosti.

barva

Patříte mezi cílevědomé jedince? Pak zkuste zelenou! Zdroj foto: Pixabay.com – Barbara A Lane

Růžová pro romantiky

Žvýkačkově růžová nebo sytě purpurová barva, která vyvolává pocity štěstí a náklonnosti, může být láskou na první pohled pro ty, kteří mají rádi klidné prostory. Tato barva se skvěle hodí i do dětských pokojů, kde navodí atmosféru bezpečí a tepla, kterou si mohou užívat i ti nejmenší.

Zdroj

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist