Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak ochránit psy před klíšťaty a blechami: Přírodní tipy a postupy

Čvn 2409 Autor: Claudie Kornelová

Psi jsou nejen našimi milovanými společníky, ale také jsou často vystaveni riziku napadení klíšťaty a blechami, což může vést k různým zdravotním problémům. Kromě tradičních léků existují také přírodní metody, které mohou pomoci ochránit vašeho psa před těmito parazity. Zde je několik přírodních tipů a postupů.

klíště

Ochraňte své psy před útokem klíšťat. Zdroj foto: Pixabay.com – Jerzy Górecki

1. Esenciální oleje

Některé esenciální oleje mají odstrašující účinek na klíšťata a blechy. Například olej z citronely, levandule, eukalyptu nebo cedru může být aplikován na obojek psa nebo na jeho srst, aby odrazoval parazity. Je ale důležité zjistit, které oleje jsou pro psy bezpečné a dodržovat doporučená dávkování.

2. Bylinné obojky

Bylinné obojky jsou alternativou k chemickým obojkům proti klíšťatům a blechám. Tyto obojky obsahují směsi bylin jako je levandule, rozmarýn nebo citronela, které mají odstrašující účinek na parazity. Výhodou je, že jsou šetrné k životnímu prostředí a zdraví psa.

3. Kvasničné doplňky stravy

Kvasničné doplňky stravy, jako je například pivovarské droždí, obsahují látky, které mohou změnit chuť krve psa a odrazovat klíšťata. Tyto doplňky mohou být podávány jako součást vyvážené stravy psa.

kvas

Vyzkoušet můžete také kvasničné doplňky stravy. Zdroj foto: Pixabay.com – Karyna Panchenko

4. Pravidelná kontrola a odstranění

Pravidelně kontrolovat srst psa a odstraňovat nalezená klíšťata a blechy je klíčové. Použití speciálních hřebenů na odstranění klíšťat může být užitečné. Navíc, udržování krátké srsti může minimalizovat riziko přilepení parazitů na tělo psa.

5. Výživové doplňky

Některé výživové doplňky mohou posílit imunitní systém psa a pomoci mu odolávat infekci klíšťaty a blechami. Vitamíny, minerály a bylinné extrakty, jako je například extrakt z česneku, mohou být zařazeny do stravy psa za konzultace s veterinářem.

6. Čistá a zdravá životní prostředí

Udržování čistého a zdravého prostředí je klíčové pro prevenci infestace klíšťaty a blechami. Pravidelné čištění domova a venkovního prostoru, včetně pravidelného vysávání a odstranění předmětů, které mohou sloužit jako úkryt pro parazity, může snížit riziko infekce.

7. Voda s octem

Ocet má odstrašující účinek na klíšťata a blechy. Smícháním octa s vodou a aplikací na srst psa pomocí rozprašovače můžete pomoci ochránit svého psa před parazity. Pamatujte ale, že ocet by měl být ředěný a nedráždit pokožku psa.

Závěr

Ochrana psa před klíšťaty a blechami je důležitá pro jeho zdraví a pohodu. Přírodní metody mohou být účinnou alternativou k tradičním lékům, avšak je důležité si uvědomit, že každý pes je jedinečný a co funguje pro jednoho psa, nemusí fungovat pro druhého. Je proto nezbytné konzultovat možnosti s veterinářem a vybrat si metody, které jsou pro vašeho psa nejvhodnější. S pravidelnou péčí a použitím přírodních prostředků můžete pomoci udržet vašeho psa šťastného, zdravého a v bezpečí v přírodě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist