Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Dřevo udává trend i v podlahách – moderní, úsporné, stylové

Říj 1310 Autor: Lenka Netušilová

Pokud přemýšlíte nad vhodnou podlahovou krytinou a chcete, aby byla podlaha praktická, moderní i úsporná, zkuste vsadit na dřevo. Právě tento materiál se stále více a více vrací do našich domácností a postupně nahrazuje barvené lesklé materiály od nábytku až po doplňky. Pozorovat to můžeme například i v prodejnách nábytků nebo v katalozích firem. Láká nás totiž zejména vůně dřeva a kus přírody v našem bytě, i praktičnost přírodního dekoru, který je možno sladit téměř s čímkoli. Tak proč nezvolit dřevo i pro naši podlahu? Dřevěnou podlahou skvěle podtrhneme vyznění celého interiéru a navíc máme nepřeberné množství vzorů i barev. Navíc dokáže ušetřit i peníze za energii a topení a skvěle se udržuje a čistí.Podlaha v kuchyni

Není asi praktičtějšího materiálu, než je právě dřevo. Hodí se jako krytina schodů, stejně dobře jako do manželské ložnice nebo pokoje dětí. Jeho výhodou je velké množství dekorů, že kterého si vybere každý, jakéhokoli věku, pohlaví i zájmů.

I podlaha může vyjádřit naši osobnost

Nejen doplňky nebo barevné ladění našeho bytu, ale i podlaha může vyjádřit naši osobnost a životní styl. A právě u dřevěných podlah máme nepřeberné množství variant. Vybírat můžeme mezi žíhanými parketami, ryze přírodními palubkami, selským dřevem, dekorem dlaždic, mozaikovým vzorem a řadou dalších. Pokrok neunikl ani výrobcům dřeva a tak sledují aktuální trendy a přichází stále s novějším a modernějším propracování dřeva určeného pro podlahy. Zaměřují se nejen na novinky a trendy, ale nezapomínají ani na oblíbenou klasiku. Stylů dřevěných podlah je zkrátka na výběr velké množství a tak záleží už jen na vkusu a životním stylu majitele. 

Podlaha v jidelneKdo ale nejvíce dbá na design a vyjádření vlastního stylu jsou mladí lidé, kteří mohou vnést svoje přesvědčení i do výběru podlahy.Teenageři a mladí se nejčastěji přiklání k dekoru podlahy s texturou nebo s designem novinového papíru, ženy pro změnu často preferují Francii a tak volí styl Provence. Vhodnou podlahu si vyberou i hudební fanoušci, protože lze zakoupit už i podlahy s potiskem not, hudebních symbolů nebo názvů stylů,“ popisuje možnosti Ing. Tereza Bláhová ze společnosti Druchema.

Pokud ale máte radši kamenné materiály, mramor nebo dlažbu přijdete si rovněž na své. Dřevo totiž dokáže poskytnout věrnou imitaci dlažby a dlaždic a na první pohled je od skutečného materiálu k nerozeznání. Navíc jeho výhoda spočívá teplotě, měkkosti materiálu, menším chladu a pohodlí na dotek. Zejména pak rodiny s malými dětmi ocení dřevo vzhledem k menšímu nebezpečí úrazu například po pádu a lepší tepelné izolaci, která sníží riziko prochladnutí.

Pozitivní působení dřeva na naše zdraví

Dřevo a dřevěné materiály mají skutečně pozitivní účinky i na naše zdraví. Tyto materiály totiž pocházejí z přírody, která je klíčem k řadě našich zdravotních problémů. Proč bychom se jinak opět více vraceli k přírodě, trávili v ní čas a například objímali stromy? Dřevo dokáže dokonce pozitivně působit na geopatogenní zóny v místnostech a různé typy dřeva nám pro změnu mohou pomoci při různých neduzích.

Stimuluje nás samozřejmě i samotná vůně dřeva. Ta nás dokáže zklidnit, uvést po pohody a rovnováhy nebo dodat energii. Vždyť i různé aromaterapie a léčby vůněmi se v poslední době stále více uplatňují. Vždyť komu by se dobře fungovalo a žilo v místnostech, kde cítí jen pach barev, laků? Navíc bylo prokázáno, že dlouhodobý pobyt v prostředí se silným chemickým odérem mlže způsobit zdravotní problémy od migrén až třeba po deprese.

Finanční úspora díky dřevu

Podlaha drevoVedle vzhledu, moderního pojetí nebo elegance musíme také nutně při výběru podlah řešit i jejich ekonomickou výhodnost. Kdo z nás by dnes nepotřeboval šetřit? Zateplení bytu či utěsnění oken a dveří je prvním krokem k nízkoenergetickému bydlení, dalším je pak výběr správné podlahové krytiny.

A právě dřevo je nejideálnějším povrchem pro dlouhodobé udržení nízkých nákladů na vytápění, což oceníme zejména u předpovídané tvrdé zimy. Takovéto podlahy jsou rovněž vhodné i pro pokládku podlahového topení, které pro majitele představuje nízké výdaje, a i proto je tento typ vytápění stále vyhledávanějším. Ocení jej i rodiny s malými dětmi, které pro změnu mohou předejít případným úrazům o klasická topná tělesa. Navíc dítěti při jeho hrách a dovádění na podlaze nehrozí ani prochladnutí.

Naprosto snadná a nenáročná je i údržba dřevěných podlah, využít pro čištění můžeme například Bistrol3v1, který čistí, leští a konzervuje, rychle schne a dokonce je i protiskluzový. Dřevo navíc, díky svému povrchovému ošetření, není nasákavé a tak případné rozlití nápoje lze řešit pouhým setřením. Stejně tak při čištění těchto podlah nezdržují rýhy nebo spáry, kterým je nutné, například u dlažby, věnovat pozornost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist