Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Chytrá houba proti plísni

Čvn 1113 Autor: Redakce

Plísně mohou být užitečné, kulturní, které se používají v potravinovém nebo farmaceutickém průmyslu. V interiéru, na zelenině a podobně nás otravují shluky plísňových kolonií, které mají nevzhledné plodnice a navíc mohou produkovat velmi nebezpečné toxiny a alergeny.

Chytrá houba do interiéru

chytra houba proti plisniV interiérech se nejvíce vyskytují plísně druhu Alternaria, Aspergillus nebo Cladosporium. V případě vyšší vlhkosti zdiva, ale také i ovzduší, začnou růst. A právě spory těchto druhů patří k závažným alergenům. Přípravky proti plísním nesmí být nebezpečné pro lidi ani zvířata a neměly by poškozovat natíranou zeď.

Právě tohle všechno nabízí Chytrá houba proti plísni BIO REPEL, která na nebezpečných plísních parazituje a tím ji účinně ničí. A to vše biologickou cestou, bez použití chemikálií, které stejně často nepůsobí. Tento ekologický přípravek jednoduše rozmícháte ve vodě a klasickou štětkou přetřete postižené zdivo.

Chytrá houba působí jednat v omítce, ale likviduje taktéž plísňové podhoubí uvnitř zdí.

Plísně ve zdivu se tak zbavíte nadobro. Až chytrá houba zlikviduje všechnu plíseň, ustane biologický proces, takže se nemusíte ničeho obávat.

Chytrá houba proti plísni na zelenině

Rajčata, okurky a další zelenina bývá často napadena plísní bramborovou a dalšími houbovými chorobami. Ve velkém množství chemických přípravků se přestáváme vyznávat a navíc každý působí jen proti určitým druhům plísní. chytra houbaNe každý chce zanášet další chemikálie na zahrádku, a proto začíná být velmi oblíbená chytrá houba k využití na zahrádce.

Jde o přípravek Polyversum, ve kterém lze mořit semena, namáčet vysazované rostliny nebo jím sazenice zalévat.

Hlavní složkou chytré houby je Pythium oligandrum, které působí proti fomové a sklerociniové hnilobě, plísni šedé, červené hnilobě a fytoftorové hnilobě u jahod, ale zejména proti houbovým chorobám u okurek a plísni okurkové. Díky biologickému charakteru nezanechává v půdě žádná rezidua a nemusíte dodržovat žádnou ochrannou lhůtu mezi posledním ošetřením a sklizní ošetřované plodiny. Nemusíte si lámat hlavu ani s dávkováním, protože chytrou houbou nelze předávkovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Chytrá houba proti plísni
  • Katerina 16.12.2013 (14:23)

    No musim bohuzel konstatovat, ze Chytra houba nam vubec nezabrala. A podle jinych diskuznich for ma vetsina zakazniku stejny problem 🙁 PLisen je zpet a jeste rychleji nez drive a na mistech kde uz se predtim nevyskytovala :-/

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist