Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Části domu, které můžete (a měli byste) renovovat v zimě

Pro 2229 Autor: Claudie Kornelová

Možná se zdá, že zahájení renovačního projektu uprostřed zimy není nejlepší nápad. Chladné období ale ve skutečnosti nabízí kutilům překvapivě mnoho možností. Bez dovolených, venkovních aktivit a dalších rozptýlení v teplém počasí mohou majitelé domů často stihnout více práce za kratší dobu, než by stihli právě v letním období. A i když v zimě nemůžete pracovat na zahradě nebo instalovat novou verandu, stále existuje spousta projektů, které můžete začít dělat, když jste uvězněni uvnitř. Přiznejme si to: Potřebujete dělat i něco jiného než sledovat nejnovější seriál na Netflixu. Rozprouděte tedy kutilskou šťávu a začněte pracovat na jedné nebo více z těchto částí domu, které můžete – a měli byste – v zimě zrenovovat.

renovace

Využijte zimních měsíců k renovaci vašeho domova. Zdroj foto: Unsplash.com – Roselyn Tirado

Svítidla

Zima se na našem těle skutečně podepisuje, vysušuje naši pokožku a zanechává naše rty popraskané. Dokonce si pohrává i s naší náladou, protože brzké západy slunce a celkový nedostatek slunečního světla mohou vyvolat sezónní afektivní poruchu. Bojujte proti tomu tím, že vyměníte stará unavená svítidla za jasná a veselá, která zlepší osvětlení – a tím vaši náladu.

Stěny

Mnoho lidí se rádo pouští do malování interiérů buď na jaře nebo v létě. Konec zimy je ale ve skutečnosti skvělou dobou pro změnu barev stěn. Stejný suchý vzduch v interiéru, který v zimě působí na vaši pokožku, může pomoci čerstvému nátěru rychleji zaschnout a v místním železářství můžete také najít výhodnější nabídky barev, což znamená, že můžete získat nový vzhled za méně peněz.

Koberce

Pokud vaše koberce dostaly o prázdninách zabrat od přílivu rodinných příslušníků, je prvních několik měsíců roku nejvhodnějších pro jejich výměnu, zvlášť, pokud jsou odřené, roztrhané nebo vyboulené. Když vyměníte koberce v zimě, bude váš domov působit útulněji a lépe vydrží zbytek zasněžené sezóny.

koberce

Vyměňte své staré koberce za nové. Zdroj foto: Unsplash.com – Beazy

Prádelna (Koupelna s pračkou)

Přestože je prádelna (koupelna) klíčová pro každodenní fungování domácnosti, věnuje se jí málo pozornosti, pokud jde o organizaci a styl. Využijte zimní víkend, kdy jste zavření doma, k osvěžení a reorganizaci. Důkladný úklid, příliv košů a několik dobře umístěných háčků z ní může udělat místo, kde budete trávit čas skutečně rádi.

Kuchyňské skříňky

Vyměňte zastaralé výsuvy zásuvek a knoflíky (madla) na skříňkách a vylepšete tak styl své kuchyně. Zejména v zimních měsících, kdy trávíte hodně času zavření uvnitř, může přidání barevného kování do skříněk zútulnit a rozveselit kuchyň. Nejlepší ze všeho je, že se jedná o levný a snadný DIY projekt, který můžete dokončit v pyžamu!

Koupelnové vodovodní baterie

Nepořádek a rušení při rekonstrukci koupelny může být náročnější, než byste chtěli v zimě řešit. Místo toho se zaměřte na něco malého, co má velký dopad: výměnu koupelnové baterie. Tento jednoduchý odpolední projekt se skvěle hodí pro řešení v chladnějších měsících a nejenže osvěží prostor, ale může také pomoci šetřit vodou, což je důležité v každém ročním období.

kohoutek

Kapou vaše kohoutky? Vyměňte je za zcela nové. Zdroj foto: Unsplash.com – Tarah Dane

Podkroví a půdní prostor

Jednou z hlavních funkcí domu je chránit vás před chladem. Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby vaše vnitřní prostory zůstaly co nejteplejší i v nejchladnějším počasí, je přeizolování podkroví nebo půdních prostor. Tento jednoduchý projekt může mít velký vliv na vnitřní komfort.

Bezpečnostní prvky

Prosinec a leden jsou nejčastějšími měsíci, kdy dochází k požárům v domácnostech, a proto byste měli tyto chladné měsíce zahájit zhodnocením a modernizací bezpečnostních prvků ve vaší domácnosti, jako jsou detektory oxidu uhelnatého a detektory kouře. Detektory kouře a oxidu uhelnatého by se měly testovat každý měsíc a každých pět až sedm let vyměňovat. Věnujte pozornost datům expirace na detektorech, a když je čas na výměnu, přejděte na novější model s lepšími bezpečnostními funkcemi.

Kuchyňské obklady

Chladné a temné zimní dny nás nutí toužit po barevných a teplých prostorách, které nás rozptýlí od venkovního mrazivého počasí. Výměna kuchyňského obložení je skvělý způsob, jak do kuchyně vnést barvy nebo hravost, aniž byste utratili příliš mnoho peněz. Tento projekt má pořádný náboj a může být produktivní činností pro ponurý lednový víkend.

kuchyně

Rozzařte svou kuchyň díky barevným obkladům. Zdroj foto: Unsplash.com – roam in color

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist