Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Astrologie domácích zvířat: Jste vy a váš mazlíček kompatibilní?

Pro 2108 Autor: Claudie Kornelová

Znalost vašeho znamení zvěrokruhu vám může naskytnout vhled do vašich osobních vlastností a charakteristiky. Věděli jste ale, že totéž můžete zjistit i u vašeho domácího mazlíčka? Astrologie zvířátek může být zábavný způsob, jak se dozvědět, co přiměje vašeho mazlíčka dělat určité věci a podobně. Níže najdete zvířecí horoskop pro svého chlupatého přítele.

horoskop

Zjistěte, jaký je váš mazlíček podle znamení zvěrokruhu. Zdroj foto: Pixabay.com – GDJ

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Výstřední, svérázný, nevyzpytatelný a zvláštní – to je jen několik slov běžně používaných k popisu vodnářských mazlíčků. Pokud je vaše zvířátko Vodnář (vzdušné znamení ovládané planetou Uran), je pravděpodobné, že se chová trochu.. zvláštně. Vodní mazlíčci často vypadají, že jsou ztraceni ve svých malých světech. Jsou extrémně nezávislí, ale od přírody společenští, i když ostatní zvířátka možná nevědí, co si o nich myslet. I když možná nejsou nejmazlivější z domácích mazlíčků, Vodnáři jsou nesmírně zábavní.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby (vodní znamení ovládané planetou Neptun) obsahuje aspekty všech ostatních jedenácti znamení zvěrokruhu. Výsledkem je, že mazlíčci Ryb mají tendenci se občas chovat zmateně. Procházejí tam a zpět po místnosti, náhle přecházejí z jedné činnosti do druhé, nebo vás následují (doprovází) po domě. Mazlíčci v Rybách jsou také extrémně intuitivní a dokážou vycítit vaší špatnou náladu, často se budou snažit vás rozveselit. Bývají také velkými snílky. Běžně se vám bude stávat, že uslyšíte svého mazlíčka „mluvit“, nebo uvidíte, jak například hýbe packou či sebou škube díky obzvláště živému snu.

pes

Mazlíčci v Rybách bývají snílci. Zdroj foto: Pixabay.com – PicsbyFran

Beran (21.3. – 20.4.)

Beran je jak u lidí, tak u zvířat znamením ohně, které je často spojováno s odvahou, energií a netrpělivostí – částečně proto, že mu vládne Mars, římský bůh války.

Beran musí být sebevědomý a extrémně nezávislý. To není vždy dobré. Je pravděpodobné, že váš mazlíček rád prozkoumává různá místa a často si o sobě myslí, že je alfa samcem v mnoha situacích, což může vést k nesnášenlivosti (a k boji) s ostatními zvířaty. Toto zvířátko se stává soutěživým, takže je třeba ho stimulovat novými hrami, hračkami a prostředím. Také nesnáší, když se cítí svázáno, takže se snažte dát svému pejskovi či kočičce dostatek prostoru pro jejich toulky.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býk je zemské znamení ovládané planetou Venuší. Podle zvířecí astrologie jsou mazlíčci, kteří se narodí v tomto znamení, pravděpodobně silní, bezstarostní a soucitní – možná také trochu líní. Zapomeňte na hraní na dvorku, pro tyto mazlíčky to není o nic lepší než dlouhé zdřímnutí na měkké posteli, miska čerstvého masitého jídla a pěkné, dlouhé hlazení od jejich milujícího páníčka. Jejich laskavá a učenlivá povaha z nich dělá skvělého společníka i pro děti.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci, kteří jsou ovládáni planetou Merkur, jsou vzdušným znamením. Mazlíčci narození v tomto znamení bývají hraví, kreativní a hledající, vyžadující pozornost. Rádi se předvádějí a jsou výbornými sdělovateli. Můžete si všimnout, že vaše kočka narozená jako Blíženec vám bude „odpovídat“, když na ní budete mluvit. Či pejsek narozený v tomto znamení si bude neustále něco povídat.

Tato společenská stvoření nenávidí rutinu a často jsou netrpěliví, když ostatních nedokážou udržet krok s jejich energií. Udělejte si čas a seznamte svého mazlíčka s novými triky, prostředím a zkušenostmi. Se svým dychtivým přístupem a vysokou inteligencí se určitě rychle uchytí.

kočka

Mazlíčci v Blížencích s vámi pro změnu budou promlouvat. Zdroj foto: Pixabay.com – Susann Mielke

Rak (22.6. – 22.7.)

Zvířátka narozená ve znamení Raka (vodní znamení ovládané Měsícem) bývají velmi citlivá a náladová. Zvířecí horoskopy ukazují na zvířátka Raky, jako na taková, která potřebují neustále náklonnost. Rádi vědí, že jsou cennou součástí rodiny. Ve skutečnosti si váš mazlíček může myslet, že je jedním z vašich dětí. V důsledku toho je všechny změny v rutině (například nechat je doma samotné, když odjedete na pár dní pryč či že zůstanou zamčení přes noc venku mimo dům) obvykle velmi zneklidňují. Bývají také náchylná k podráždění žaludku a trávicího traktu, takže tito mazlíčci mohou potřebovat krmivo, které je speciálně vytvořeno pro jejich citlivý trávící systém.

Lev (23.7. – 22.8.)

Zvířátka narozená ve znamení Lva (ohňové znamení ovládané Sluncem) jsou sebevědomá, nebojácná a trochu ješitná. Milují být hýčkána a rozmazlována a vždy soupeří o záři reflektorů. Docela populární mezi ostatními zvířaty a lidmi jsou tato zvířátka ve skutečnosti urputně loajální ke svým majitelům. Astrologie domácích zvířat varuje, že zvířata narození ve Lvu mohou vykazovat i méně žádoucí rysy, jako je lenost a namyšlenost. Nicméně kvůli jejich statečnosti a loajalitě by mnoho lvích mazlíčků bránilo své majitele až do smrti.

pes

Zvířátka ve Lvu bývají rádi na výslunní. Zdroj foto: Pixabay.com – Chiemsee2016

Panna (23.8. – 22.9.)

Domácí mazlíčci, kteří spadají pod znamení zvěrokruhu Panny (zemské znamení ovládané planetou Merkur) bývají vybíraví, mlsní a pracovití. Daří se jim díky pořádku a rutině, takže se snažte dodržovat přesný čas procházek a krmení.

Domácí mazlíčci ve znamení Panny jsou také nejčistší ze všech domácích malíčků a tráví spoustu času a energie svými osobními návyky. Potřebují, aby jejich domácí prostředí bylo udržované v čistotě stejně jako oni sami (zejména záchůdek, pokud máte kočku Pannu). Tito mazlíčci mají relativně nízkou údržbu, pokud dodržují pravidelnou rutinu.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Zvířecí astrologie označuje Váhy jako extrémně sociální mazlíčky. Váhy jsou vzdušné znamení ovládané planetou Venuší a většina Vah neustále potřebuje společnost. Milují pobyt kolem jiných zvířat, výlety a zkrášlování se, aby zkrátka neustále vypadaly co nejlépe. Ve skutečnosti, pokud se váš mazlíček Vah někdy cítí osamělý nebo opuštěný, může se stát kňouravým, náladovým a velmi, velmi hlasitým ohledně svého smutku. Domácí mazlíčci ve Váhách jsou také docela naladěni na pocity svých majitelů. Dokážou vycítit špatné vibrace mezi lidmi, zejména členy jejich rodiny.

Štír (24.10. – 22.11.)

Vodnímu znamení Štíra vládne Pluto. Domácí mazlíčci ve znamení Štíra jsou trochu paradoxní v tom, že jsou oba extrémně nezávislí a extrémně loajální ke svým majitelům. Nebylo by neobvyklé, kdyby se kočka nebo pes ve Štíru několik dní sám procházel při jakémsi osamělém dobrodružství. Buďte si ale jisti, že se vždy vrátí zpět domů. Domácí mazlíček ve Štíru je schopen cestovat napříč krajem a dokonce i přes státní hranice, aby se vrátil ke svému majiteli.

kočka

Pokud se váš mazlíček ve Štíru někam zatoulá, nebojte se, zase se vrátí zpátky domů. Zdroj foto: Pixabay.com – Atlantios

Střelec (23.11. – 21.12.)

Střelec (ohnivé znamení, kterému vládne planeta Jupiter) je znamením zvěrokruhu, které touží po svobodě. Horoskopy pro domácí mazlíčky jasně ukazují, že tato zvířátka nesnáší být držena na vodítku či zavřená. I když jen málokdy utečou, tak milují být sami venku. Mají také nekonečné zásoby energie, zvláště když jsou mladí, takže pokud máte mazlíčka v tomto znamení, dávejte si pozor.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Domácí mazlíčci v Kozorohu bývají klidní, vážní a pracovití. Je to zemské znamení ovládané planetou Saturn. Váš kozoroží mazlíček bude pravděpodobně pomalý a únavný, ale pokud bude mít nějakou práci, tak ji bude velmi rád vykonávat (kopání díry, krmení, kousání kosti). Zvířátka v Kozorohu jsou nejlepší pro lidi, kteří nemají energii nebo trpělivost na náročné či namáhavé domácí mazlíčky. Jsou soběstační, stabilní a vyrovnaní.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist