Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

8 feng-shui nápadů vhodných pro malou ložnici, které zajistí větší klid a pohodu

Kvě 2314 Autor: Claudie Kornelová

Feng-shui je staletí stará čínská praxe, která podporuje klid a harmonii v domě. Účinky tohoto umění jsou pak asi nejvýznamnější v ložnici. Ložnice je totiž místem odpočinku, kde byste měli strávit až osm hodin spánku každou noc, a proto by měla být zařízena a vyzdobena tak, abyste se v ní cítili uvolněně a pohodlně. Feng-shui toho pomáhá dosáhnout tím, že zohledňuje tok energie neboli čchi v místnosti. Správná rovnováha může podpořit klidnější spánek a celkově lepší pocit pohody.

postel

Energie čchi je ve feng-shui nesmírně důležitá. Zdroj foto: Unsplash.com – Rhema Kallianpur

Pokud chcete proniknout hlouběji do principů feng-shui, certifikovaný konzultant feng-shui vám pomůže určit nejlepší způsoby, jak kultivovat pozitivní tok energie ve vašem domově. Pokud však teprve začínáte, zde je několik užitečných tipů pro feng-shui ložnice, které vám pomohou vytvořit klidný a harmonický prostor.

Uspořádání postele do příkazové polohy

Postel je nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici a její poloha může mít velký vliv na celkový dojem z místnosti. Podle systému feng-shui je nejlepším místem pro vaši postel příkazová poloha, která odkazuje na její umístění ve vztahu ke dveřím. Když ležíte v posteli, měli byste být v ideálním případě otočeni směrem ke dveřím, aniž byste s nimi byli přímo v jedné linii. Tím zabráníte příliš rychlému proudění energie ven ze dveří. Kromě toho je nejlepší umístit postel tak, aby se čelo opíralo o pevnou stěnu, která poskytuje pocit opory a ochrany.

postel

Pamatujte, že postel by vždy měla mít pevné čelo umístěné ke zdi. Zdroj foto: Unsplash.com – Adam Winger

Ukliďte si ložnici

Nepořádek v ložnici může způsobit, že se budete cítit spíše vystresovaní a utlumení než uvolnění. Aby mohla čchi volně cirkulovat po celé místnosti, použijte organizační metody, které udržují ložnici čistou a uklizenou, a vyčistěte ji od všech nechtěných nebo nepotřebných předmětů. Zvláštní pozornost věnujte pohybu po ložnici a kolem ní a dbejte na to, aby na cestě nebyly žádné překážky. Dejte si však pozor na to, abyste vše jednoduše nenacpali pod postel. Předpokládá se, že předměty, které tam uložíte, ovlivňují vaše podvědomí během spánku, proto je nejlepší udržovat prostor pod postelí čistý, abyste umožnili optimální tok energie.

Snaha o vyvážený design

Ve feng-shui je nejdůležitější rovnováha, proto při výběru a uspořádání nábytku do ložnice berte v úvahu symetrii. Postel vycentrujte na stěnu nebo alespoň zajistěte, aby byl po obou jejích stranách prostor pro vstup. Pak vybavte místnost symetrickými dvojicemi nočních stolků, svítidel, polštářů a dalších předmětů, abyste vytvořili harmonický vzhled.

pokoj

Pokoj by měl mít vždy vyvážený design a rozmístění. Zdroj foto: Unsplash.com – Spacejoy

Výběr barev ložnice feng-shui

Jemné pastelové a tlumené zemité barvy, které najdete v přírodě, jsou pro ložnici ve stylu feng-shui ideální. Zvažte světlé neutrální barvy včetně slonové kosti, taupe a růžových tónů, jako je broskvová, hnědá nebo růžová. Zařaďte tyto uklidňující odstíny do ložního prádla, koberců a barev stěn.

Odstranění technologie

Elektronika, včetně telefonů, televizorů a počítačů, může narušit dobrý spánek. Chcete-li vytvořit prostředí bez rušivých vlivů, nepoužívejte v ložnici žádné technologie. Zřiďte si nabíjecí stanici v jiné místnosti a místo telefonu používejte k buzení staromódní budík.

postel

Nikdy si v místnosti, kde spíte, nenechávejte žádnou elektroniku. Zdroj foto: Unsplash.com – Doğukan Şahin

Přehodnoťte zdobení zrcadly

Zrcadla odrážejí světlo a pomáhají tak zrychlit energii v místnosti, což může způsobit, že ložnice bude působit spíše aktivně než odpočinkově. Chcete-li podpořit uklidňující atmosféru, je lepší zrcadla v ložnici vynechat. Pokud se však rozhodnete zrcadlo zavěsit, ujistěte se, že není přímo obráceno k posteli, což by vás mohlo rozptylovat v zorném poli, když se snažíte usnout. Místo toho zrcadlo umístěte tak, aby bylo obráceno k oknu a odráželo do místnosti během dne více přirozeného světla.

Vyhněte se ostrým rohům

Nábytek a dekorace s ostrými úhly nebo rohy vás mohou podvědomě znervózňovat. Místo toho vybírejte předměty se zaoblenými hranami nebo kruhovými tvary, abyste se nemuseli bát, že se při pohybu v ložnici zraníte. Tato zásada platí také pro všechny rostliny, které si do ložnice přinesete. Vybírejte rostliny s měkkými, zaoblenými listy namísto špičatých druhů, jako jsou kaktusy nebo sukulenty.

místnost

A vyhýbejte se ostrým rohům. Zdroj foto: Unsplash.com – Nathan Fertig

Věnujte pozornost pěti prvkům

Feng-shui se točí kolem prvků země, kovu, vody, dřeva a ohně, ale ne všechny jsou pro ložnici nejvhodnější. Vyhněte se kovovým prvkům nebo předmětům, které představují vodu, například uměleckým dílům zobrazujícím oceán. Předpokládá se, že kov i voda podporují aktivní energii, a mohou tak narušit klidné prostředí vaší ložnice. Místo toho se raději rozhodněte pro nábytek a dekorace z přírodních materiálů, jako je dřevo, které působí zemitějším dojmem.

Zdroj

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist