Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

7 plemen koček, které se báječně hodí k dětem

Lis 2114 Autor: Claudie Kornelová

Kočky jsou úžasná zvířata, i když mají svoji hlavu. Dají se dobře vychovat. Není proto divu, že si je mnoho bájných kultur na světě velmi oblíbilo a některé je dokonce začaly uznávat jako své božstvo. Jsou úžasnými přáteli do pohody i nepohody a některá plemena se dokonce velmi dobře hodí i k dětem.

kočka

Kočičí plemena, která se báječně hodí k dětem. Zdroj foto: Pixabay.com – ClaudiaWollesen

Pořídit si kočku je nejlepší způsob, jak můžete svoji ratolest naučit zodpovědnosti, respektu, trpělivosti, ale také rozvíjení sociálních schopností. Bývají prvním pořízeným zvířetem do rodiny, neboť péče o ně je více méně snadná a nepotřebují tolik pozornosti jako třeba psi. Přesto je potřeba nejdříve naučit vaše dítě, že se ke zvířátku musí chovat s citem, opatrně a s láskou. Jedině tak si dítě s kočkou / kocourem báječně porozumí a stanou se z nich nerozluční přátelé. Která plemena se k dětem hodí?

Habešské plemeno

Habešské kočky jsou jedním z nejstarších plemen koček. Pochází zřejmě z Etiopie a k dětem se hodí zejména svojí věrnou, hravou a milující povahou. Pakliže čekáte, že tato kočka / kocour se bude jen tak líně povalovat v koutě, tak vás vyvedeme z omylu. Habešanky jsou velmi inteligentní, aktivní, zvědavé a jsou také skvělými společníky pro vaše děti. Při troše snahy bude možné je naučit i pár triků, kterými vám poté budou dělat radost.

Barmské plemeno

Barmské kočky jsou známé svojí hravou a láskyplnou povahou. Vás i vaši rodinu bude jistě bavit jejich vychytralost a také schopnost aportovat, v čemž se podobají psům. Nevadí jim rušnější domácnost, a tak poskytnete-li jim vy a vaše děti mnoho lásky, budou se cítit spokojeně. S vašimi dětmi pak vytvoří nádherný vztah plný lásky a správné hravosti.

barmská

Znáte barmské plemeno? Pokud ještě ne, tak věřte, že si ho zamilujete. Zdroj foto: Pixabay.com – Dyadya_Lyosha

Májské mývalí plemeno

Májské mývalí kočky jsou velmi milujícím a láskyplným plemenem, které se skvěle přizpůsobují životu v zaneprázdněných rodinách. Mají velmi sladkou a milou povahu a umí být velmi hravé, což je dělá úžasnými společníky pro vaše děti, kterým potom vaše nepřítomnost nebude tolik vadit.

Manské plemeno

Manské kočky jsou známy především pro svůj chybějící ocas, což ale není na škodu. Naopak. Vaše ratolesti alespoň nebudou mít tendenci kočku za ocásek tahat. Stejně jako barmské plemeno jsou schopny se naučit aportovat a moc rády objevují nejrůznější zákoutí. Milují výšky, proto nebuďte překvapeni, najdete-li tuto kočku sedět kdesi na skříni.

kočka

Manské kočičí plemeno je velmi přátelské. Zdroj foto: Pixabay.com – Bianca Mariani

Ragdolské plemeno

Toto plemeno získalo své pojmenování podle povahy, která je velmi přizpůsobivá. Je extrémně klidné a milující, k dětem jsou opravdu přátelské. Tedy pokud si vaše dítko rádo kreslí, je dost dobře možné, že tento mazlíček u něj bude poklidně sedět a soustředěně pozorovat jeho činnost, možná na něj dokonce dohlížet.

Siamské plemeno

Toto plemeno získalo své pojmenování podle povahy, která je velmi přizpůsobivá. Je extrémně klidné a milující, k dětem jsou opravdu přátelské. Tedy pokud si vaše dítko rádo kreslí, je dost dobře možné, že tento mazlíček u něj bude poklidně sedět a soustředěně pozorovat jeho činnost, možná na něj dokonce dohlížet.

siamka

Siamské plemeno má velmi krásné zbarvení obličeje. Zdroj foto: Pixabay.com – Andreas Lischka

Perské plemeno

Peršanky jsou velmi oblíbené, ne kvůli svému roztomilému vzezření, ale především pro svoji klidnou a zároveň hravou povahu. Touží po lidské společnosti a je o nich známo, že mají opravdu svatou trpělivost s aktivnějšími dětmi. Je možné, že taková hra na schovávanou se stane oblíbenou činností jak vašeho dítka, tak kočky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist