Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

4 moderní vychytávky, které navždy změní váš názor na mytí oken

Říj 1813 Autor: Redakce

Pokud se vám při vidině mytí oken podlamují kolena a jdou na vás mdloby, čtete správný článek. Máme pro vás několik tipů, jak si mytí oken ulehčit a jak tuto mnohdy (tajně i otevřeně) nenáviděnou činnost transformovat v něco, co se dá alespoň snést.

Základní problém spočívá většinou v nepřímé úměře „čím modernější, tím dražší“. Mnoho domácností zůstává u klasických postupů, kdy se náklady na umytí všech oken v bytě pohybují kolem desítek korun. Octová voda, noviny a hodiny leštění. Je ale nutné zvážit i jiné faktory než jen finanční náročnost pořízení pomocníka. Jde nám ve výsledku především o pracnost a čas. Pro výstavně umytá okna jsou nejdůležitější kvalitní přípravky a vhodné pomůcky. Zapomeňte na celodenní dřinu a vyzkoušejte některou z nejmodernějších vychytávek, určených pro mytí oken v 21. století.

aku sterka na okna

  1. Akustěrka

Jednou z mála technických pomůcek na mytí oken je akustěrka. V balení je akucentrála s dvěma stěrkami v různých rozměrech, rozstřikovač s nástavcem z mikrovlákna a koncentrovaný čisticí roztok, z něhož se připraví 250 ml prostředku na mytí. Do nádoby s rozstřikovačem se naředí čisticí prostředek a nalije se do hlavice s textilním návlekem z mikrovláken. Poté stačí už jen nastříkat roztok na okno, rozetřít ho a nechat cca 2 minuty působit. Špína se oddělí od povrchu okna a zbytek tekutiny i se zbytky špíny z oken jednoduše vysajete stěrkou. Zkuste stěrku AKU KÄRCHER 5 Premium Plus (dostupné na www.tipa.eu), která v porovnání se svými předchůdci vydrží na jedno nabití znatelně déle, a to díky vylepšené životnosti baterie. Silikonový pásek zajistí, že stěrka perfektně přilne, a zbytek už udělá sací technologie za vás. Okno je poté čisté a beze šmouh i v rozích a mytí oken zabere jen několik málo minut.

  1. Robotický čistič oken

robot na oknaRobotické čističe oken patří mezi nejméně náročné způsoby, jak pohodlně a účinně umýt okna a další podobné povrchy. Jejich činnost lze ovládat přes mobilní aplikaci či dálkový ovladač nebo můžete využít už přednastavené módy. Například robotický čistič oken HOBOT 198 (dostupné na www.tipa.eu) je ideálním pomocníkem pro ty, kteří mají doma rozsáhlé skleněné plochy. Stačí nastříkat čisticí pěnu a spustit automatické mytí. Čisticí robot pracuje jednoduše – na principu dvou rotujících kotoučů, které roztírají po skleněné ploše čisticí prostředek a poté ji dosucha vyleští.

  1. Parní čistič – univerzální pomocník do domácnosti

Pokud není chemie zrovna váš přítel a preferujete alternativní mycí prostředky, ale zároveň chcete mít vše rychle hotové, mohl by být pro vás účinným řešením univerzální parní čistič určený pro domácí použití. Tento přístroj totiž čistí, dezinfikuje, odstraňuje mastnotu a mikroorganismy bez použití jakékoli chemie, pouze za použití horké páry. Existuje mnoho různých velikostí od ručních až po větší, určené pro čištění velikých ploch. Parní čistič DOMO (dostupné na www.tipa.eu) zvládne mytí oken, podlahu ve vaší kuchyni nebo toaletu a poradí si s každou domácí situací, a přitom bez použití jediné kapky chemických čističů.

parni cistic

  1. Utěrky z mikrovláken

Ano, zní to jako banalita, ale není utěrka jako utěrka. Na doleštění špatně přístupných míst okenních tabulí, ale i na běžný domácí úklid, je ideálním pomocníkem kvalitní utěrka z mikrovláken. Nezanechává šmouhy a hlavně nepouští žádná vlákna. Jelikož mikrovlákno působí jako magnet na prach – pojme několikanásobně více prachu než běžná prachovka – je taková utěrka ideálním pomocníkem, který v kombinaci s dalšími pomůckami dokáže šetřit váš čas a udělá z úklidu rychlou a bezbolestnou činnost.

Veškeré zmíněné výrobky jsou dostupné na www.tipa.eu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist