Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak odstranit chlupy domácích mazlíčků úplně ze všeho

Kvě 2230 Autor: Claudie Kornelová

Psi a kočky zajisté přinášejí do našich domovů štěstí a radost, ale sdílení jednoho životního prostoru spolu s nimi má jednu nevýhodu: hromadu chlupů, která jako by pokrývala každý povrch. Zde je dokonalý průvodce, jak odstranit nepoddajné zvířecí chlupy ze všeho ve vaší domácnosti, od koberců přes záclony až po nábytek.

kočka a pes

Dostat kočičí a psí chlupy z povrchů může být občas náročné. Zdroj foto: Unsplash.com – Brianna Tucker

Koberce

Ani ty nejlepší vysavače nezachytí zvířecí chlupy, které jsou usazeny ve vašem koberci. Vyřešte tento problém tak, že smícháte jeden díl aviváže se třemi díly vody v rozprašovači a koberce směsí lehce orosíte a poté jej necháte úplně vyschnout. Aviváž uvolní chlupy hluboko uvnitř koberce a usnadní tak vysávání. ( V neposlední řadě dodá vašemu koberci nádhernou vůni.)

Záclony

Psi (i kočky) doslova milují pozorovat z okna kolemjdoucí a celkový děj – což znamená, že jejich srst zůstává na závěsech. Chcete-li odstranit línající kožíšek vašeho miláčka ze záclon, vezměte čistou, suchou houbu a přejeďte jí po celé zácloně. Srst by se měla přilepit na houbu, kterou můžete po použití vyhodit a nebo se zbavit chlupů a znovu ji použít.

kočka

Na záclony vám pomůže obyčejná suchá houba. Zdroj foto: Unsplash.com – C. SHII

Dřevěný nábytek

Pokud se vaše kočičky milují otírat či ulehávat na gumičky do vlasů, dálkové ovladače a další takové předměty na konferenčním stolku, pravděpodobně tím také zanechávají chloupky po celém dřevěném povrchu. Tento nepořádek uklidíte tak, že stůl otřete ubrousky do sušičky, které chloupky zachytí a zároveň odstraní zápach.

Pohovka z mikrovlákna

Po zdřímnutí na gauči za sebou zanechávají psi a kočky otravné hromady chlupů a někdy je ani samotné vysávání nedokáže odstranit. Místo toho sáhněte po čisté, suché gumové stěrce a přejeďte s ní po gauči, abyste uvolnili chlupy. Poté byste jej měli být schopni snadno vysát.

pes

Pokud potřebujete dostat chlupy z pohovky, sáhněte po gumové stěrce. Zdroj foto: Unsplash.com – Robert Larsson

Dřevěné podlahy

Samozřejmě, je rozkošné, když váš pejsek klouže po podlaze ze dřeva, aby pronásledoval míč – ale chlupy, které za sebou zanechává, už tak roztomilé nejsou. Použijte gumový smeták (antistatické koště) k zakulacení chlupových kuliček (žmolka), jeho štětinky efektivně zachytí i ty nejjemnější pramínky.

Předložky

Čistá gumová stěrka je nejlepším prostředkem pro odstranění zvířecích chlupů z vláken ve vašich předložkách. Nemusíte kvůli tomu klečet na kolenou a dřít se, stačí, abyste připevnili stěrku na násadu koštěte a poté stěrkou pohybovali sem a tam, abyste uvolnili vlasy.

kočka

Gumová stěrka vám pomůže také na předložky. Zdroj foto: Unsplash.com – Suganth

Pračka

Už vás nebaví vytahovat z pračky oblečení potažené zvířecí srstí? Viníkem může být nahromadění zvířecích chlupů ve stroji. Začněte tím, že necháte dveře od pračky otevřená, aby úplně vyschla. Když je stroj suchý, vysajte buben pomocí kartáčového nástavce, poté vyjměte filtr vypouštěcího čerpadla (podle pokynů výrobce) a odstraňte veškeré zvířecí chuchvalce.

Kabáty

Chlupy domácích mazlíčků jsou na kabátech doslova trnem v oku. Zatímco válečky na žmolky jistě zaručeně fungují pro rychlé sebrání srsti, pro důkladnější čištění navlhčete pár gumových rukavic a pohybem směrem dolů hlaďte kabát.

žena a pes

Pokud jste si všimli chloupků na vašem oblíbeném kabátu, sáhněte po gumových rukavicích. Zdroj foto: Unsplash.com – Jack Lucas Smith

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist