Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zimní hnojení rostlin

Led 1125 Autor: Redakce

hnojení pokojovekV tomto období hnojíme především pokojovky. Rozlišovat je ale vždy musíme na kvetoucí a nekvetoucí, protože tyto skupiny potřebují sice stejné živiny, ale ve výrazně jiném poměru. Řeč je především o fosforu, který podporuje růst květu a dusíku, který je potřeba pro tvorbu zelené hmoty-to je důležité zejména u stále zelených, panašovaných i barevných listů. Většina hnojiv má zastoupeny 3 základní makroprvky NPK (chemické značky prvků dusík, fosfor, draslík) v různém poměru. Vždy kupujte speciální hnojiva, která mají procentuelně vyvážené tyto prvky. Kvetoucí rostliny potřebují více fosforu (P).

Kapalná hnojiva většinou mají uzávěr, který slouží jako odměrka. To nám ulehčí dávkování a navíc je s nimi snadná manipulace.

Krystalické hnojivo musíte rozmíchat ve vodě, což je o trochu náročnější než pokud používáte kapalná hnojiva. Krystalická chemická hnojiva používejte hlavně  pro rostliny v nádobách. Venku může dojít k zasolení půdy.

Tyčinková hnojiva jsou vhodná pro dlouhodobé hnojení. V blízké době také používejte hnojivo na jarní hnojení a pro venkovní použití organická hnojiva, která nezasolují půdu a působí dlouhodobě. Tato hnojiva také obsahují NPK vyjádřeného v %.

Dusíkatá hnojiva používáme na jaře, protože rostliny začínají nasazovat na listy. V létě fosforečná hnojiva, která podporují květy a plody. Na podzim je vhodné použít podzimní hnojiva s větším obsahem draslíku a sníženým obsahem dusíku. Díky draslíku dojde k zahuštění a vyzrání pletiv a plodů, rostliny lépe přezimují a nevymrzají.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2021>>
PÚSČPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist