Internetový hobby magazín

Menu

Vaše úspěchy

Nejnovější články

Zdobení vajíček hot fixy

Dub 1110 Autor: Redakce

Dobrý den,
posílám fotky vajíčka, zdobeného netradičně kamínky hotfix. Posílám vajíčko z různých úhlů.

kraslice s hotfixy 1kraslice s hotfixy 2akraslice s hotfixy 3

Blíží se Velikonoce a spousta hospodyněk začíná přemýšlet, jak a čím  letos ozdobí velikonoční vajíčka. Přiznám se, že zdobení vajíček mi moc  nejde, takže to řeším různým polepováním nebo jednoduchým obarvením.

Pracuji ale poměrně často s hot fixy (šatonovými růžemi nebo nalepovacími kamínky), a tak mě  napadlo, co takhle ozdobit vyfouknuté vajíčko těmito kamínky? Můžete tak  samozřejmě ozdobit i vajíčko uvařené na tvrdo.

Co budete potřebovat? Hot fix aplikátor, spoustu kamínků hot fixů, vyfouknuté vajíčko, nejlépe s jednou dírkou. Zároveň přikládám fotky a text, jak vyfouknout vajíčko pouze jednou dírkou, jen za použití brčka na pití.

Postup dírky:
Uchopte si vajíčko a opatrně špičkou nože udělejte dírku na širší straně  vajíčka. Klepejte opatrně místo vedle místa do kroužku, a jakmile  skořápka povolí, podeberte a vyndejte střed vajíčka. Vznikne vám  nádherná dírka.

dírka 1dírka2dírka3

Vezměte slámku s kloubem a strčte kratší stranu do vajíčka, otočte  vajíčko dírkou dolů a opatrně foukejte. Ve vajíčku vznikne podtlak a obsah  jednoduše vytlačíte ven.

Pak ještě musíte vypláchnout vnitřek čistou vodou.  Pod vodovodem nalijete vodu a stejným způsobem jako při odstraňování  žloutku s bílkem, vajíčko vypláchněte.

Jednoduché, že! Používám tento způsob už dobře 30 let, kdy jsem to našla  v časopise Sedmička pionýrů a mé děti ve škole vždy zazáří neporušeným  vajíčkem s jednou dírkou. A umíte si přestavit, když nebyly před tolika  lety brčka s kloubem, jaká harakiri se brčkem dělaly, aby se brčko  aspoň trochu ohlo?!

Doufám, že Vás tato technika zaujala a přeji pěkný den, Blanka Michalíková

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist