Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zazimování fuchsií

Říj 1121 Autor: Milada Petrová

fuchsie

Právě přišel čas, kdy pro všechny milovníky fuchsií, ale i ostatní zahrádkáře nastalo smutné období. Kam uložit rostliny na zimu?

S většinou letniček se můžeme rozloučit tak, že je dáme na kompost, ale u fuchsií to rozhodně neděláme. Čím máme rostlinu starší, tím  bývá krásnější a cennější. Pokud máme skleník nebo zimní zahradu, můžeme se ještě s kvetoucími fuchsiemi  nějaký čas těšit. Pak je uklidíme ještě před příchodem prvních mrazíků.

Jestliže toto štěstí nemáme  je lépe nechat fuchsie venku co nejdéle, nevadí když je trochu popálí mráz. Na zimu je sestříháme asi o polovinu a hlavně odlistíme, aby na rostlině nemohli přezimovat žádní škůdci a my jsme si je se suchými listy nepřinesli do zimoviště. Takto připravené fuchsie zalijeme vodou a ještě použijeme roztok Merpanu , kterého nalijeme ke každé rostlině asi 2 dcl. Tím jsou rostliny chráněny  na zimu proti houbovým chorobám a plísním.

Uložit je pak můžeme do tmavé vlhčí místnosti, kde teplota neklesá pod bod mrazu (sklep,garáž, půda apod.) Zálivku přes zimu značně omezíme, stačí 1x za měsíc.

Není vhodné aby v takovéto místnosti zimovali déle nežli 3 měsíce. Začátkem března je proto vynášíme na světlo a seřezáváme podle již rašících pupenů do požadovaného tvaru. Zaštipujeme během jara několikrát, aby byly rostliny kompaktní. Na letní stanoviště je pak vynášíme až nehrozí mrazíky, což bývá  po 20. květnu.

Mrazuvzdorné fuchsie, kterých je již v současné době na trhu poměrně dost velké množství, necháváme přezimovat na záhonu. Zakrýváme je až před příchodem větších mrazů. Nakopčíme na ně vrstvu asi 25 cm zeminy a horní část sestřihneme. Ještě zakryjeme chvojím. Zeminu odstraňujeme asi po polovině dubna.

Přeji hodně úspěchu a hlavně abychom se na jaře s našemi krasavicemi opět shledali. Petrová Milada-Zahradnictví Petro Mělník

druhy fuchsii

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Srp 2021>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist