Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zamilujte se do čistého vzduchu

Úno 2313 Autor: Komerční sdělení

Vzduch je silně znečištěn ve městech i na venkově. A uvnitř našich domovů bývá horší než na rušné silnici. Což je alarmující, když si uvědomíme, kolik času trávíme v uzavřených interiérech, zvlášť v posledních letech.

Foto: ionic-care.cz

Znečištěné ovzduší postihuje mnoho lidí a určitě k tomu přispěla i letošní topná sezona a opětovná popularita kotlů na pevná paliva. S tím jde ruku v ruce i nárůst různých respiračních chorob. Zvýšené množství znečišťujících látek v ovzduší totiž snižuje odolnost organismu, který pak snadněji podléhá virovým či bakteriálním infekcím.

Největším znečišťovatelem vzduchu je polétavý prach, který vzniká téměř výhradně jako produkt lidské činnosti – při průmyslových činnostech, při lokálním vytápění pevnými palivy a také z automobilové dopravy. Čím menší průměr částice má, tím déle zůstává v ovzduší a tím více je pro nás nebezpečná. Ty nejmenší částice se dostávají až do plicních sklípků a do krve. Následkem mohou být různé choroby srdce a dýchacích cest, kožní vyrážky, opakované záněty středního ucha u dětí, snížení délky i kvality života, astma a mnoho dalších zdravotních komplikací.  Navíc hodně lidí letos snížilo teplotu ve svých bytech a tím se vystavili riziku zvýšeného výskytu plísní, které jsou zase spouštěčem různých alergií. A v tomto bludném kruhu se točíme prakticky pořád.

detsky pokoj cisticka vzduchu

Foto: ionic-care.cz

Čistý a zdravý vzduch je klíčem k regeneraci organismu

Řešením v interiéru je kvalitní čistička vzduchu, která odstraní až 96 % polétavých nečistot. Tím dělá velkou službu našemu zdraví, protože my už je nedýcháme.  Konkrétně to je polétavý prach, pylové alergeny, bakterie, spory plísní, výpary z kosmetiky a úklidových prostředků, cigaretový kouř, škodliviny vznikající při vaření a vytápění.

Čističky vzduchu jsou vhodné naprosto pro každého, téměř nepostradatelným pomocníkem jsou potom v domácnostech alergiků a astmatiků.

Existuje mnoho typů čističek a jsou mezi nimi rozdíly, proto vybírejte pečlivě. Můžete se inspirovat třeba zákaznickými recenzemi na internetu. Při výběru doporučujeme zaměřit se na hlučnost čističky, spotřebu elektrické energie a typ filtrace, to znamená, zda jsou filtry výměnné nebo omyvatelné.

myti filtru

Foto: ionic-care.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist