Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zakořeňování je nejdůležitější pro budoucí růst

Říj 1202 Autor: Františka Podzimková

Na úvod je důležité upřesnit si, co je vlastně kořen. Podzemní bezlistá část rostliny sloužící k jejímu upevnění a příjímání živin. Podle stavby se kořeny dělí na hlavní a vedlejší. Kůlový kořen je pokračováním lodyhy.

zakorenovaniKvalitní a silné kořeny jsou předpokladem ke zdravým, krásným rostlinám bez chorob a nemocí. Abychom docílili takových výsledků, je nezbytná stimulace tvorby kořenů. Obecně jsou stimulátory zakořeňování používány pro máčení semen, tím pak podporují produkci klíčků a kořínků před samotným setím nebo pro máčení kořenů rostlin a dřevin před výsadbou. Díky novému složení kapalného přípravku Harmonie stimulátor zakořeňování s aktivním stříbrem je značně podporována tvorba kořenů, zesilování rostlin a odolnost vůči výkyvům teplot, suchu, nadměrnému vlhku, poškození rostlin a přesazení.

Obsahuje totiž huminové a fulvo kyseliny, mořské řasy, auxiny, molybden, stimulační a antistresové látky a nově také stříbro, které má fungicidní účinek, což znamená, že omezuje výskyt chorob na rostlině. Přípravek má vícero možností použití: máčení semen před výsevem, což urychlí vznik klíčků a kořínků rostlin, máčení kořenů před výsadbou stimuluje tvorbu kořenů, předchází stresu při přesazení, použití zálivkou nebo postřikem na list se urychlí růst a posílení mladých rostlin. Dále je vhodný pro regeneraci rostlin a trávníků po zimě. Obnovy vzhledu rostlinky tedy docílíme tím, že na jaře zajistíme její pevné zakořenění.

Venkovní rostliny často trpí vlivy počasí, například prudkými dešti, kroupami, mrazem. Abychom je ochránili, tak můžeme opět použít přípravek Harmonie stimulátor zakořeňování s aktivním stříbrem po poškození rostlinky, ale i jako prevenci. Obnoví se tak růst kořenů a odstraní stres, který při takovýchto problémech vzniká.

Stimulátor je též vhodný pro ošetření brambor, česneku, cibule, jahod, ovocných dřevin, vinné révy, trávníku, okrasných rostlin a dřevin. Jeho užití je možné po celý rok.

Kořen je jednou z nejdůležitějších částí rostlin. Je proto důležité věnovat mu nutnou pozornost před, ale i po zasazení. Rostlina se nám odmění svou krásou a zdravím.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist