Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vjezdová brána-co musíte vědět před jejím pořízením

Úno 1629 Autor: Redakce

V dnešním článku se zaměříme na výběr vjezdové brány. Výběr totiž musíte podřídit několika velmi důležitým parametrům a hlavně s rozmyslem řešit přípravu například na automatický pohon, který oceníte bez nadsázky dnes a denně.

Vzhled, funkčnost nebo obojí?

brany automatickeVjezdová vrata můžete pořídit od několika výrobců a dokonce i na míru. V podstatě můžete mít cokoliv, co si vymyslíte. Ovšem moderní vzhled není vše, třebaže ho mezi základní parametry pro výběr také zařazujeme. Vrata by měla korespondovat s ostatním oplocením pozemku a s rázem domu jako takového. Velmi efektní je sladit barevné provedení vjezdové brány a vstupních dveří a oken.

Funkčnost bez kompromisů

Ne, že by nešel elektrický pohon vrat dodělat i v rámci již stojích domů. Na druhou stranu je ale výrazně levnější počítat s automatickým pohonem již při stavbě domu. Není nic příjemnějšího než vjet na vlastní pozemek, aniž byste museli opustit automobil.

brany automatickeV současnosti vyráběná vrata a brány nabídnou moderní vzhled a zároveň funkčnost bez kompromisů. Jejich chod můžeme snadno ovládat na dálku třeba jako je tomu u televizoru – dálkovým ovladačem. Po pracovním dni, cestování, či po nákupech se těšíme domů a je více než příjemné proklouznout s autem na svůj pozemek a nebo až přímo do garáže, aniž bychom z něj vystoupili. Pokud navíc pořešíte rovnou i automatický pohon vrat garážových, vystoupíte a nastoupíte do vozu v podstatě suchou nohou, což oceníte zejména v zimním období.

Jak vybrat dodavatele?

Zejména podle nabídky a jednání se zákazníkem. Samozřejmostí by mělo být zaměření přímo na místě a vyhotovení nabídky zdarma. Technik by vám měl zároveň poradit, jaká vrata budou vhodná právě pro váš prosto. Vybírat totiž můžete z klasických křídlových či posuvných vrat. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

otocna_brana_2Křídlové brány jsou vhodné tam, kde se laicky řečeno má křídlo nebo křídla kam otvírat. Ano otvíravá mohou být obě křídla. Pokud už zejména z prostorových důvodů neuvažujete o braňce pro pěší, doporučujeme optat se na možnost atypicky řešených dvoukřídlých vrat. V případě potřeby projetí vozu by se mohla otvírat obě křídla, v případě průchodu chodců jen užší z nich.

Jak již bylo napsáno další klasikou je posuvná brána. Už dávno překonané jsou různé druhy kolejnicových systémů. Zejména kvůli složité údržbě a častému čištění zanesení nečistotami, listím, sněhem a podobně, se většina zákazníků zaměřuje na vrata usazená na sloupcích, bez nutnosti kolejniček a koleček.

Vždy je ale nutné poradit se přímo s odborným technikem, který vám doporučí vrata podle jejich zatížení a frekvenci použití.

Na co dále se zaměřit?

Krom automatického posuvu výrobci nabízejí velkou škálu sofistikovaných způsobů otevírání. Klasikou je dálkový ovladač s několika funkcemi, který je podpořen klíčkem na automatickém otevírání, který supluje jakousi záchranu, pokud vám v ovladači například dojde baterie. Pohon pak má také možnost mechanického otevření v případě, že dojde k výpadku elektrického proudu. Neváhejte si říci o dálkový ovladač pro každého člena rodiny. Minimálně by pak měl být v každém vašem voze. Dálkový ovladač je překonaný otevíráním za pomoci mobilního telefonu. Toto řešení je vhodné zejména pokud uvažujete o elektronickém domovním systému. Otevírání vrat pak řešíte vždy a všude, stačí mít u sebe chytrý telefon. Stejně tak lze posuvná vrata napojit na domovní telefon.

V dnešní době snad už ani neseženete automatická vrata bez fotobuňky. Jen samotná představa, jak je automobil skřípnut mohutnými vraty je poněkud bizardní a to si představte, že se ve vratech zapomenete vy nebo vaše děti. Ovšem i na tuto „maličkost“ se raději informujte.

V neposlední řadě ale musíme vyzdvihnout také životnost brány. Vždy se obraťte na prověřeného dodavatele, který řeší záruční, ale také pozáruční servis a nabízí náhradní díly.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist